Mlađi kadeti startali pobjedom na Prvenstvu Hrvatske

event 21.03.2019.

Prvo kolo u Dubrovniku i prva pobjeda mlađih kadeta. Mladost je protiv splitskog Jadrana slavila 10:5 (3:0, 2:1, 1:2, 4:2). Uvijek je lijepo turnir otvoriti pobjedom. Baš to su učinili naši mlađi kadeti na startu skupine A. Utakmicu protiv Jadrana mali Žapci i jedna Žabica otvorili su odličnom prvom četvrtinom, na koncu koje je svjetlilo […]

Prvo kolo u Dubrovniku i prva pobjeda mlađih kadeta. Mladost je protiv splitskog Jadrana slavila 10:5 (3:0, 2:1, 1:2, 4:2).
Uvijek je lijepo turnir otvoriti pobjedom. Baš to su učinili naši mlađi kadeti na startu skupine A. Utakmicu protiv Jadrana mali Žapci i jedna Žabica otvorili su odličnom prvom četvrtinom, na koncu koje je svjetlilo 0:3 na semaforu u Gružu. Frajković je zabio prvi gol Prvenstva Hrvatske realiziravši prvog igrača više. Potom Aurora Stipanov daje zgoditak iz kontre a na 3:0 povisuje Bučević golom iz peterca. I druga sedmorka nastavlja istim tempom u drugoj četvrtini. Najprije Luka Barišić pa potom i Mardešić postižu zgoditke i izabranici trenera Ratka Štritofa imaju uvjerljivo vodstvo 5:0 nakon nešto više od 10 minuta utakmice. Jadranaši su do kraja druge četvrtine uspjeli smanjiti na 5:1.
Nakon zamjene strana Aurora Stipanov postiže svoj drugi zgoditak za 6:1, no kratko zatim naša Žabica je skrivila peterac kojeg je golman Prižmić obranio. Jadranaši do kraja četvrtine zabijaju dva puta uzastopce pa se na zadnji odmor otišlo s prednosti Mladosti 6:3.
U prvom dijelu posljednje četvrtine igralo se gol za gol. Bučević je s dva gola zaredom (ukupno 3) održavao 3 gola prednosti. Zasluženu pobjedu Žabaca potvrdio je kapetan Padro s dva gola za konačnih 10:5.
Sutra 22.3. u 9:00 Mladost igra protiv POŠK-a koji je uvjerljivo nadvisio Mornar BS 16:4.
U poslijepodnevnom programu Mladosti je na rasporedu i treći klub iz grada podno Marjana – Mornar BS. Susret je na rasporedu u 17:00.