pobjeda u posljednjem kolu grupne faze

Mladost je u finalu!

event 02.03.2024.

Momčad trenera Ratka Štritofa, mlađi kadeti našeg kluba, plasirala se u finale Prvenstva Hrvatske!

Naime, mladi Žapci su trećeg dana natjecanja na završnom turniru državnog prvenstva koje se odigrava u Zagrebu, u 4. i 5. kolu ostvarili nove dvije pobjede, te s maksimalnih 5 pobjeda osvojili prvo mjesto u svojoj skupini A. To im je pak donijelo izravan ulazak u finale koje je na rasporedu u nedjelju protiv prvoplasiranog sastava B skupine, korčulanskog KPK.

Mladost je u subotu, u derbiju kola, ali i cijele skupine, bila izrazito uvjerljiva protiv splitskog Jadrana – 14:6 (1:2, 7:2, 2:2, 4:0). Bila je to utakmica momčadi koje su tog trenutka zauzimale prvo i drugo mjesto na tablici, te se tu realno radilo o borbi za prvaka skupine.

Nakon izjednačenog početka, slijedila je furiozna druga dionica u kojoj su mali mladostaši u 7 minuta postigli 7 golova(!), primili tek dva, te preokrenuli rezultat u našu korist – 8:4. U zadnjoj četvrtini još jedno briljantno razdoblje. Četvrtina bez primljenog pogotka, ali zato s 4 postignuta! Već u tom trenutku, Mladost je kolo prije kraja skupine, osigurala prvo mjesto jer su ‘pobjegli’ Medveščaku 4, a Jadranu 5 bodova.

Jadranovu su mrežu tresli – Toni Cvitan 4, Mihael Katić 3, Vito Lokas 2, Dorian Komar 2 puta, te po jednom Dominik Sarić, Ante Đuranović i Juraj Šorić.

Sjajan posao iz ranog poslijepodneva, mladostaši su prenijeli i na večernje sate subote kada su u 5. kolu svladali šibenski Solaris 19:3 (4:0, 7:1, 2:2, 6:0).

Nezaustavljivo, nezadrživo i vrlo efikasno. Mladostaši su i inače daleko najbolja napadačka momčad s najviše postignutih golova (85 u pet susreta) i daleko najboljom gol-razlikom (+67).

Strijelci za Mladost bili su – Vito Lokas 6, Dorian Komar 5, Toni Cvitan 4, Juraj Šorić 2, Karlo Kovač 1, te Dominik Sarić 1 gol.

Mladost će u nedjelju, u finalu koje počinje u 12.15 sati u bazenu Jelkovec igrati protiv KPK iz Korčule koji je osvojio prvo mjesto u skupini B.