Pobjeda nad Primorjem u polufinalu

Mladost je u finalu!!

event 27.01.2024.

Dečki trenera Hrvoja Hrestaka su osigurali medalju na juniorskom Prvenstvu Hrvatske! U ukupno dosad četiri utakmice – četiri kristalno čiste, zaslužene pobjede, a ova posljednja (zasad barem posljednja) vrijedna je finala. Ulaska u finale na završnom turniru državnog prvenstva za juniore u Splitu

Mladost u je polufinalu svladala Primorje EB 4:3 (0:2, 1:1, 1:0, 2:0). U teškoj taktičkoj borbi sjajnih obrana, s jako malo pogodaka i nogometnim rezultatom, Žapci su se plasirali u nedjeljnu borbu za zlato i naslov najbolje juniorske momčadi u državi. Čudesna utakmica u kojoj su naši mladići drugu polovicu susreta odigrali jednostavno briljantno. Uostalom, činjenica da nisu primili niti jedan pogodak najbolji je pokazatelj kvalitete mladostaške obrane.

Primorjaši su bolje otvorili susret koji je međutim od prvog trenutka ‘obećavao’ igru s malo golova. Stoga onda ni tih početnih 2:0 za suparnike nakon uvodnih 8 minuta nije izgledalo tako strašno ili nedostižno. Iako, nakon dvije četvrtine, i dalje smo bili u minusu za 3 pogotka (3:1 za Primorje EB). Taj treći pogodak Riječana kojeg je postigao Gabrijel Burburan, 2.47 minuta prije kraja druge četvrtine, ispostavit će se međutim i kao posljednji trenutak kada je kapitulirala naša obrana. Slijedilo je gotovo 19 minuta bez primljenog pogotka, ali tada je poradio i naš napad.
Jan Bušić je smanjio u trećoj dionici na 3:2 za suparnika, da bi u zadnjoj dionici uslijedio rezultatski obrat.

Bartul Bučević je poravnao (3:3) iz napada  igračem više šest minuta prije kraja. Dvije minute prije završne sirene ‘sijevnula’ je kontra Žabaca koju je Dominik Obuljen okrunio pogotkom za 4:3. Ispostavilo se i konačnim rezultatom, golom za pobjedu!

Bravo, dečki! Strijelci za ulazak u finale bili su – Jan Bušić 2, te Bartul Bučević i Dominik Obuljen po 1 gol.

Finale je na rasporedu u nedjelju, od 13.30 sati, a u njemu će se sastati Mladost i Mornar koji je u drugom polufinalu bio bolji izvođenjem peteraca od Juga AO, 14:12.