Mladost nadigrala Montpellier

event 10.10.2021.

U drugom kolu kvalifikacija LEN Lige prvaka Mladost je slavila protiv francuskog Montpelliera sa 10:7 (3:3, 2:1, 5:2, 0:1) i ostala “u igri” za prolazak u treći krug kvalifikacija. Utakmica Žabaca protiv momčadi iz Francuske u prvom je dijelu nalikovala prošlom susretu protiv Grka, jer su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, nakon početnog razdoblja bez […]

U drugom kolu kvalifikacija LEN Lige prvaka Mladost je slavila protiv francuskog Montpelliera sa 10:7 (3:3, 2:1, 5:2, 0:1) i ostala “u igri” za prolazak u treći krug kvalifikacija.

Utakmica Žabaca protiv momčadi iz Francuske u prvom je dijelu nalikovala prošlom susretu protiv Grka, jer su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, nakon početnog razdoblja bez golova. Naši Žapci očito brzo uče na greškama, jer su ovaj puta izgradili i sačuvali prednost u drugom dijelu susreta.

Iako je u ovoj utakmici posljednja četvrtina pripala gostima, baš kao i večer prije, to nije ugrozilo pobjedu igrača trenera Bajića. Pobjeda nad Montpellierom drži otvorenima vrata trećeg kruga kvalifikacija Lige prvaka. No “čuvar” na tim vratima je ekipa Crvene zvezde s kojom Žapci igraju u 12:45. Srpski sastav ostvario je u prva dva dana dvije uvjerljive pobjede i favorit je u ogledu s Mladosti. Sigurni smo da će naši dečki u utakmici s Crvenom zvezdom dati sve od sebe kako bi osigurali prolazak u slijedeću fazu natjecanja.

Komentar utakmice Darija Rakovca, najboljeg strijelca Žabaca u večerašnjoj utakmici protiv Montpelliera:

“Utakmica je od samog početka pa sve do poluvremena bila “na nož”, nakon čega smo dobili neku stabilnost. Ritam je malo pao što je posljedica jučerašnjih tekmi. U zadnje dvije četvrtine uspjeli smo se odvojiti na četiri razlike i zadržati prednost. Oni su u zadnjoj četvrtini postigli gol iz igrača više, ali smo svejedno uspjeli izdržat u zadnjem dijelu, te odraditi svoj posao i pobijedit s 3 razlike.”

Kakva su očekivanja od sutrašnje utakmice protiv Crvene zvezde?

“To je odlična srpska ekipa koja je okupljena da se nađe u vrhu njihove lige, što samo po sebi govori o kvaliteti njihovih igrača. Očekuje nas teška utakmica, a nama kao mladoj ekipi svaka je utakmica prilika za dokazivanje i pokazivanje svojih vještina i mogućnosti. Idemo definitivno svom snagoma pa šta bude bit će.”

Kao novi igrač, pristigao iz Primorja, komentiraj ovu novu Mladost i sebe u njoj.

“Mladost je prvi klub u kojem igram nakon svog matičnog kluba. Sve su to momci s kojim sam se susretao u mlađim selekcijama i reprezentacijama, te kroz susrete hrvatske lige. Uklopio sam se kao da sam doma. Sve pohvale za ekipu i gostoprimstvo kluba. Osjećam se fantastično u ovoj atmosferi.”

Strijelci: Rakovac (3), Bajić (2), Vrbnjak (2), Biljaka (1), Fabris (1) i Dašić (1)