Mladost osigurala F4 unatoč porazu od Jug CO

event 22.02.2018.

Mladost je u 13. kolu Regionalne lige poražena na Savi od kvalitetnijeg Jug CO rezultatom 5:10 (1:2, 2:2, 1:3, 1:3). No unatoč porazu, zahvaljujući ostalim rezultatima u ovom kolu, Žapci su i teoretski osigurali plasman na završni turnir F4. Derbi susret Regionalne lige opravdao je očekivanje solidno ispunjenih tribina na Savi jer se igrao brz […]

Derbi susret Regionalne lige opravdao je očekivanje solidno ispunjenih tribina na Savi jer se igrao brz vaterpolo sa puno žestokih duela, lijepih golova i obrana dvojice reprezentativnih vratara. Jug je u Zagreb došao sa 6 svjetskih prvaka, pomalo i umornih od reprezentativnih nastupa i pokazao svoje umjeće i kvalitetu. Konačnih 10:5 za europskog doprvaka izgleda kao lagana pobjeda, iako su Mladostaši do sredine 3. četvrtine bili “u igri”.
Mladost je povela 1:0 golom Biljake, da bi Jugaši u manje od minutu igre preokrenuli na 1:2 i vodstvo nisu ispuštali do kraja utakmice. Početkom druge četvrtine sjajni Fatović (ukupno 4 gola) odvodi Jug na 1:4 i, činilo se, “ubija” svaku neizvjesnost oko krajnjeg ishoda. Ali Žapci, predvođeni vrlo dobrim Marcelićem na golu (ukupno 11 obrana), dižu igru u obrani i preko Bukićeva dva gola (igrač više i peterac) vraćaju na -1 na polovici utakmice.
U trećoj dionici ponavlja se situacija iz druge četvrtine, dva brza gola Fatovića i dubrovčani su na 3 razlike. Lijepi gol sa srednjeg vanjskog Lovre Miloša, kod igrača više, ostavio je nadu da se Mladost može približiti Jugu. No borbena igra Mladosti u sprječavanju Jugovih napada, troši snagu pa na drugom kraju plivališta fali mirnoće i sigurnosti u napadačkim akcijama. A to je igračima trenera Kobešćaka dovoljno da mirno privedu utakmicu kraju i počnu razmišljati o slijedećim utakmicama.
Mladost je pokazala želju i srce, pa u većem dijelu utakmice i plivačku ravnopravnost, ali Jug je zasluženo slavio u Zagrebu. Ono što može veseliti trenera Bajića, igrače i prijatelje Žabaca je rasplet ostalih utakmica u 13. kolu Regionalne lige. Mladost je, 5 kola prije kraja ligaškog dijela, osigurala nastup na završnom turniru F4 Regionalne lige, kao i poziciju broj 2 u predstojećem Prvenstvu Hrvatske, te izbjegla Jug CO do same završnice obaju natjecanja.
Na taj su način ostvareni ciljevi postavljeni na početku sezone i to već nakon dvije trećine natjecanja.

Sjajnog kapetana Marcelića pitali smo kako je vidio utakmicu protiv Juga CO:
Prvo poluvrijeme kao da smo bili više koncentrirani. U nastavku nam je popustila koncentracija i sve ono što smo planirali zaustaviti, kao njihova glavna oružja, nismo uspjeli. Počele su im prolaziti kontre na koje smo se mi dosta trošili te smo počeli iskakati iz svojih taktičkih okvira. Oni su vrhunska momčad koja kažnjava svaku i najmanju priliku koju im pružiš.
Kako komentiraš lošiju igru i realizaciju u napadu? Borbenosti nije nedostajalo, ali je u napadu falilo mirnoće.
Večeras se Radu jako puno trošio dok su se na njemu izmjenjivala trojica Jugovih bekova. Svi smo kopali, kopali, ali smo ostali bez snage što su oni iskoristili.
Slijedi pauza od 10 dana i nastavak u Splitu protiv Jadrana. Zadnja dva odlaska u Split su bila uspješna i svladali ste POŠK i Mornar. Možete li nanizati i treću pobjedu?
Želimo završiti splitsku turu s tri pobjede. Što se tiče poretka u Regionalnoj ligi, mislim da smo tu više manje sigurni da ćemo igrati u polufinalu s Jadranom HN. Splitska utakmica nam je više bitna psihološki za polufinale Prvenstva Hrvatske gdje bi nam splitski Jadran mogao biti mogući protivnik.

Komentar utakmice dao je i bivši Mladostaš, trener Juga Vjekoslav Kobešćak
Mi smo mislima već i prije ove utakmice bili u Ligi prvaka. To nam je jedan luksuz koji si možemo dopustiti. U Regionalnoj ligi stojimo odlično i vrlo smo zadovljni i igrom i količinom osvojenih bodova. Mladost je večeras odigrala vrlo dobru utakmicu. Mi smo bili umorni, ali ja sam zadovoljan. Očekivali smo tešku utakmicu i ona je i bila baš takva. Mi smo bili dovoljno dobri za večerašnju utakmicu.
Zanimljivo je bilo razmišljanje i o rivalstvu Juga i Mladosti, koje je zadnjih godina izgubilo rezultatsku draž.
Mladost ima već više godina svojih problema i težak je put do povratka na stare staze. Po mom viđenju Mladost ima puno komponenti, ili možda sve potrebno da opet postane jak klub.