Mladost na Barcu bez Harkova

event 04.03.2021.

Vaterpolisti Mladosti ove subote imaju priliku izboriti prolaz u četvrtinu finala Euro Kupa. Žapci dočekuju Barcelonu u uzvratnoj utakmici nakon što su prošlog tjedna u Španjolskoj slavili rezultatom 9:11. Utakmica se igra na bazenu Mladosti u 18 sati. Unatoč pobjedi u prvom susretu, trener Mladosti Zoran Bajić s oprezom najavljuje: ‘’Mislim da nas čeka teška […]

Unatoč pobjedi u prvom susretu, trener Mladosti Zoran Bajić s oprezom najavljuje: ‘’Mislim da nas čeka teška i zahtjevna utakmica iako smo dobar dio odradili u Španjolskoj. Igrali smo kvalitetno i profesionalno, ali nije bilo lako. Mislim da će i ova utakmica biti slična, ako ne i teža. Vrlo ozbiljno shvaćamo uzvrat, maksimalno smo koncentrirani i napravit ćemo sve da pobjedimo.’’
Brzi Španjolci pokazali su kvalitetu u prvoj utakmici te najavili da Žapce i na domaćem bazenu čeka težak posao. Veliki udarac za zagrebačku momčad je izostanak Konstantina Harkova koji je posljednjih utakmica pokazao nevjerojatnu formu i punio mreže protivnika. Rus je zadobio mikrofrakturu u desnoj ruci te neće igrati šest do osam tjedana, ali će trenirati s plastičnom bandažom.
‘’Nakon pobjede u prvoj utakmici malo je lakše igrati, ali treba se oprezno pripremiti. Treba odigrati što bolje kako ne bismo ušli u neke probleme. Atmosfera je pozitivna, veselimo se utakmici i prilici za prolazak u daljnju fazu natjecanja.’’ – najavio je utakmicu s Barcelonom kapetan Mladosti Luka Bukić te istaknuo: ‘’Nezahvalno je prognozirati o idućoj fazi, ali u slučaju prolaska volio bih u četvrtini finala izbjeći Mađare.’’
Nakon Barcelone Žapci nemaju puno vremena za odmor. Već u utorak ih očekuje nastavak Prvenstva Hrvatske i utakmica s Mornarom.