Mladost šokirala Primorje!

event 24.03.2016.

U prvoj utakmici polufinala Prvenstva Hrvatske Mladostaši su odigrali neriješeno protiv favoriziranog Primorja EB 7:7 (1:2, 2:4, 1:0, 3:1). Uzvrat je u subotu 26.3. na Kantridi. Večeras je Mladost odigrala možda i najbolju utakmicu u ovoj sezoni. Iako je Primorje doputovalo bez opasnog Argentinca Echeniquea, u sastavu Primorja je toliko iskusnih i kvalitetnih igrača da […]

U prvoj utakmici polufinala Prvenstva Hrvatske Mladostaši su odigrali neriješeno protiv favoriziranog Primorja EB 7:7 (1:2, 2:4, 1:0, 3:1). Uzvrat je u subotu 26.3. na Kantridi.

Večeras je Mladost odigrala možda i najbolju utakmicu u ovoj sezoni. Iako je Primorje doputovalo bez opasnog Argentinca Echeniquea, u sastavu Primorja je toliko iskusnih i kvalitetnih igrača da su u ovoj utakmici bili izraziti favoriti protiv domaće Mladosti.
U sastav Žabaca vratio se Luka Bukić, ali je do zadnjeg trena bio upitan nastup Frana Paškvalina zbog bolesti.
Želja stožera mladosti je bila da se Riječani ne “odlijepe” na početku utakmice, kao što su to činili u prethodne dvije utakmice između ovih ekipa. Cilj je ostaren u prvoj četvrtini kada je rezultat bio 1:2.
U drugom dijelu utakmice činilo se da se ponavlja “stara priča” jer su se igrači trenera Asića odvojili na 4 gola razlike (1:5 i 2:6). Izgledalo je da će Primorje zabilježiti rutinsku pobjedu.
Ali od 3. četvrtine kao da se počela igrati sasvim druga utakmica. Primorjaši su stali, kasnili u obrani i griješili u napadu. Suprotno od toga, naši Žapci su svakim napadom su dobivali sve više samopuzdanja, te počeli igrati puno borbenije i brže. Zović je početkom 3. četvrtine smanjio na 6:4, da bi se u idućih 11 minta igralo bez postignutog gola. Potom je Paškvalin izborio peterac kojeg je realizirao Bukić (drugi puta na utakmici je zabio Vićanu peterac na isto mjesto), a Zović s desnog krila zabio za 6:6.
Dedović minutu prije kraja dovodi Primorje u vodstvo, ali Radu dobija isključenje pa Zović realizira igrača više 24 sekunde prije kraja, za konačnih 7:7. Na kraju, u drugom dijelu utakmice izvrsni Marcelić, “skida” udarce Boškovića i Dedovića za slavlje naših Žabaca. Potpuno zasluženo.
Vidno zadovoljan, ali bez euforije, trener Hrvoje Hrestak je rekao:
“Čestitam svojim igračima na požrtvovnosti i zajedništvu koje donijelo ovaj lijepi rezultat. Primorje je večeras bilo još malo u nokdaunu od završetka regionalne vaterpolo lige i poraza od Juga. Mi smo to lijepo iskoristili, odigrali dobro i zasluženo uzeli bod. U Rijeci se želimo prikazati u još boljem izdanju.”
Može li Mladost do finala?
“Primorje je vrlo kvalitetna momčad, a mi smo iskoristili njihov loš dan. Trebamo ponoviti ovakvu igru u Rijeci pa šta Bog da.”
U subotu 26.3. igra se uzvratna utakmica u Rijeci. Pobjednik u toj utakmici ide u finale, a poraženi u borbu za treće mjesto. U slučaju bilo kojeg nerješenog rezultata pucaju se peterci.