Mladost u finalu RVL!

event 14.07.2020.

Mladost će u srijedu, 15. srpnja u Dubrovniku igrati finale Regionalne lige protiv domaćeg Juga AO, te tako pokušati obraniti naslov osvojen prošle godine. U izvanredno dramatičnom i uzbudljivom polufinalu s preokretom u zadnjim minutama, suparnik je bolje ‘otvorio’ utakmicu. Momčad Jadrana iz Herceg Novog je cijelo vrijeme vodila, od početnih 2:0 pa kasnije i […]

Mladost će u srijedu, 15. srpnja u Dubrovniku igrati finale Regionalne lige protiv domaćeg Juga AO, te tako pokušati obraniti naslov osvojen prošle godine.

U izvanredno dramatičnom i uzbudljivom polufinalu s preokretom u zadnjim minutama, suparnik je bolje ‘otvorio’ utakmicu. Momčad Jadrana iz Herceg Novog je cijelo vrijeme vodila, od početnih 2:0 pa kasnije i u nekoliko navrata po tri gola prednosti. Tri i pol minute prije kraja treće četvrtine Jadran (HN) je vodio 10:7, ali naši mladići se nisu predavali, te su nanizali više od pet minuta bez primljenog gola, dok su s druge stane ‘rešetali’ mrežu suparničkog vratara. S četiri uzastopna gola Mladost je preokrenula početkom zadnje četvrtine na 11:10 u našu korist, a pred kraj utakmice je dohvaćena i prav prednost od dva gola razlike (13:11). U utakmici je bez premca blistao Luka Bukić koji je postigao polovicu svih naših golova. Luka je bio sedmerostruki strijelac, sigurni, hladnokrvni izvođač peteraca, sjajan u obrani… Jednostavno, fantastičan!
– – Mislim da je bila odlična utakmica, odlično su se Novljani držali prve tri četvrtine, a potom je presudila naša duža klupa, želja i volja da se vratimo. Pokazali smo po tko zna koji put karakter. Nadam se da ćemo se dignuti nakon ove utakmice, izvući bogato iskustvo koje imamo, da ćemo bolje otvoriti finalni susret, biti na pravoj razini i bez ikakve sumnje napast ćemo trofej – rekao je trener Zoran Bajić.
Najbolji igrač cijelog polufinalnog dana Luka Bukić je nakon utakmice izjavio.
– Ušli smo mlako i nervozno, stizali smo rezultat veći dio utakmice i tek u posljednjoj četvrtini napravili preokret. Zadovoljan sam pobjedom, a rezultat čak malo i vara. Vjerujem da ćemo u finalu biti puno bolji u početnim minutama.
U drugoj polufinalnoj utakmici, Jug AO je lagano pobijedio splitski Jadran 19:11. Finalna utakmica Jug AO – Mladost igra se u srijedu, 15. srpnja s početkom u 20.00 sati uz prijenos na Arena Sport 1 TV.

MLADOST – JADRAN (HN) 14:12
(1:3, 3:3, 6:4, 4:2)
DUBROVNIK – Plivalište Gruž. Gledatelja 200. Suci: Periš (Split) i Mišković (Kotor). Opunomoćenik: Curić (Dubrovnik).
MLADOST: Marcelić (2 obrane), Radu 1, Miloš 1, Biljaka, Ćuk 3, L. Bajić, Bukić 7 (3), Lazić, Bowen, Dašić, Kunac, Harkov 1, Jurlina (2 obrane), Vrlić. TRENER: Zoran Bajić.
JADRAN (HN): Tešanović (9 obrana), Čagalj, V. Popadić 3, D. Obradović, Baničević, Averka 5 (1), Mijjušković, Gardašević, Đ. Radović 3, Spaić 1, Brkić, Petković, Đurović, Bučurović. TRENER: Petar Radanović.
PETERCI: Mladost 3-3, Jadran (HN) 1-1.
OSOBNE POGREŠKE: Mladost 13, Jadran (HN) 11. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Kunac (23), Brkić (25), Biljaka (26).
REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 3-8 (38%), Jadran (HN) 7-12 (59%).

Uoči utakmice polufinala, dvojica naših igrača primili su i nagrade za najbolje u ovoj sezoni Regionalne lige. Tako je Ivan Marcelić drugu godinu uzastopno dobio nagradu za najboljeg vratara RVL, a pehar je primio iz ruku Tomislava Dumančića, predsjednika Juga AO. Luka Bukić je dobio dva trofeja. Onog za najboljeg strijelca (36 golova), kao i za najboljeg igrača RVL, a nagrade mu je uručio Milivoj Bebić, povjerenik za natjecanje RVL. Podsjetimo, Luka Bukić je proglašen već ove sezone i najboljim igračem finala Hrvatskog kupa u studenom 2019. u Splitu kada je Mladost osvojila pokal.
Ujedno, ovo je druga uzastopna godina da naši igrači dobivaju pojedinačna priznanja za najbolje u sezoni Regionale lige. Prošle je godine najbolji vratar bio Ivan Marcelić, a najbolji igrač sezone Cosmin Radu, dok je za najboljeg igrača prošlosezonskog finala proglašen Miloš Ćuk.
Pridružujemo se čestitkama ovosezonskom laureatima, našem Luki i Marci, zamjeniku kapetana i kapetanu prve momčadi Mladosti.