Mladost u finalu Kupa nakon trilera peteraca

event 22.12.2018.

Teškom mukom Mladost je izborila finale Kupa Republike Hrvatske pobjedom nad odličnim Jadranom nakon izvođenja peteraca. Konačni rezultat bio je 17:16 za Žapce. Izuzetno napeto polufinale koje je završilo izvođenjem peteraca u kojima je Mladost bila uspješnija. No krenimo redom. Mladost je bolje otvorila utakmicu realiziravši svoja prva dva igrača više preko Petkovića i Buljubašića. […]

Teškom mukom Mladost je izborila finale Kupa Republike Hrvatske pobjedom nad odličnim Jadranom nakon izvođenja peteraca. Konačni rezultat bio je 17:16 za Žapce.
Izuzetno napeto polufinale koje je završilo izvođenjem peteraca u kojima je Mladost bila uspješnija.
No krenimo redom.
Mladost je bolje otvorila utakmicu realiziravši svoja prva dva igrača više preko Petkovića i Buljubašića. No Jadran uzvraća jednakom mjerom i vraća rezultat u egal. Do konca prvog dijela Radu rješava još jednog igrača više za prednost Mladosti 3:2. Početkom drugog dijela ljevoruki Kharkov ponovo dovodi Žapce na 2 razlike. Ali Jadran pokazuje zbog čega ima kvalitetu euroligaša. Na svako odvajanje Žabaca na 2 razlike, Jadranaši odgovaraju svojim pogocima ne dopuštajući Mladosti da prelomi utakmicu.
Promjenom strana nakon dvije četvrtine, igrači sa Zvončaca prelaze u vodstvo. Nakon prilično loših 7 minuta treće četvrtine, zadnja minuta tog dijela za Žapce je ispala sjajna. Najprije Lovre Miloš probija Anića s lijevog vanjskog, da bi Branimir Herceg s centarske pozicije ponovo vratio vodstvo na stranu Žabaca i onda s istekom četvrtine Čagalj parabolom povisuje na 9:7. I sva tri gola su pala u 55 sekundi.
Ući s takvim scenarijem u zadnju četvrtinu u pravilu znači prelomiti utakmicu. Ali igrači trenera Asića ne misle da je utakmica gotova i serijom od 3 gola vraćaju vodstvo. Zoran Bajić uzima time out i smiruje svoje igrače, a nakon toga Buljubašić sa stative izjednačava, da bi Rus Kharkov iz kontre doveo Mladost do prednosti 11:10. No ni tu priči nije kraj, jer Delić 7 sekundi prije kraja postiže izjednačujući gol.
U ruletu peteraca bolje su prošli naši dečki jer su u 8 serija zabili 6 golova, a Marcelić je obranio 2 udarca uz jedan promašaj Viskovića koji je pogodio vratnicu. Zadnji peterac zabio je Antonio Petković i odveo Mladost u finale protiv Jug CO koje je na rasporedu 23.12. u 16:15 uz prijenos na HRT2.
Strijelci za Mladost: Radu, Miloš, Petković po 3, Buljubašić, Kharkov, Ćuk po 2, te Čagalj i Herceg po 1 gol.
Ivan Marcelić:
“Očekivao sam ovako tešku utakmicu jer je Jadran izvrsna momčad i pokazali da stvarno pripadaju u Ligu prvaka. Mi se nismo baš najbolje snašli, ponajviše u obrani. Imati 19 isključenja to je strašno i ako sutra išta planiramo protiv Juga, prvo taj segment moramo popravit. Sutra igramo za trofej i sve kalkulacije oko našeg umora padaju u vodu. Moramo sutra svi izdržati te 32 minute kako god znamo. Nadamo se pozitivnom ishodu.”
Trener Zoran Bajić:
“Iako smo većim dijelom utakmice imali inicijativu, provlačila se kod nas i nervoza. Pri vodstvu 6:4 nismo znali iskoristit 3 čiste prilike. U tim smo trenucima bespotrebno jurcali, što je dovelo do naših tehničkih pogrešaka. Sami sebe smo doveli u probleme. Jadran je pokazao ono što se od njih i očekivalo. Bili su dostojan protivnik polufinala i ekipa su u konstantnom usponu. Mislim da smo mi na kraju spretno i sretno ušli u finale.
A u finalu Baja?
“Što se finala tiče, nastojat ćemo se sutra ujutro regenerirat bez ulaska u bazen. Jug je večeras imao prigodu odmarat neke svoje igrače. Dat ćemo sve od sebe i kad smo već ovdje nastojat ćemo osvojit Kup.”,uz smješak će trener Bajić.
Pa sretno sutra u finalu i dajte sve od sebe!!!