Mladost uvjerljivo slavila na gostovanju u Budvi

event 28.09.2019.

Vaterpolisti Mladosti se s gostovanja u Budvi vraćaju s nova tri boda. U utakmici drugog kola Regionalne vaterpolo lige zagrebačka momčad slavila je rezultatom 8:16. Najbolji strijelac kod Žabaca bio je Alex Bowen s četiri pogotka, dok su kod domaćina po dva pogotka zabili Savo Ćetković, Filip Klikovac i Petar Ćetković.   ”Nismo dobro otvorili utakmicu, […]

Vaterpolisti Mladosti se s gostovanja u Budvi vraćaju s nova tri boda. U utakmici drugog kola Regionalne vaterpolo lige zagrebačka momčad slavila je rezultatom 8:16.

Najbolji strijelac kod Žabaca bio je Alex Bowen s četiri pogotka, dok su kod domaćina po dva pogotka zabili Savo Ćetković, Filip Klikovac i Petar Ćetković.

”Nismo dobro otvorili utakmicu, došlo je na neki način do laganog opuštanja i zbog toga je Budva povela. Nakon početne nervoze uspostavili smo ravnotežu i kasnije boljim rosterom, dobrim plivanjem i individualnom kvalitetom riješili susret. Između ostalog neki su mlađi igrači dobili veću minutažu i dobro ju iskoristili, čime sam vrlo zadovoljan. Sve u svemu, vrlo dobra predstava i najava onoga što nas očekuje u idućim utakmicama!” – izjavio je trener HAVK Mladost Zoran Bajić.

Prva četvrtina donijela je izjednačeni susret te završila rezultatom 2:2. Ipak, u drugoj četvrtini se Mladost odvaja na četiri gola razlike te okrenula daljnji tijek utakmice u svoju korist. Mladost je i u drugoj utakmici pokazala dominaciju koja je krasila njihovu igru u Regionalnoj ligi prošle godine. Američko pojačanje Alex Bowen ponovno je bio najučinkovitiji strijelac te time pokazao zašto je doveden u redove aktualnog regionalnog prvaka.

Za HAVK Mladost igrali su Ivan Marcelić (7 obrana), Cosmin Radu (3), Lovre Miloš (2), Matias Biljaka, Miloš Ćuk (3), Luka Bajić (1), Tomislav Stipo Samardžić, Franko Lazić, Alex Bowen (4), Jerko Anzulović, Aljoša Kunac, Konstantin Harkov, Jerko Jurlina (2 obrane) i Josip Vrlić (3).

Iduća utakmica Mladost u je 5. listopada kada u goste dolazi Crvena Zvezda, a ulaz na utakmicu je besplatan. Nakon toga Žapce očekuje prvi susret u Ligi prvaka, u srijedu 9. listopada kada gostuju kod OSC Budimpešte.