Nova tri regionalna boda

Mladostaši startali s pobjedom u Gružu

event 24.02.2023.

Ondje gdje smo stali prošlog mjeseca, odnosno na prošlom turniru Premier lige u Šapcu, tu smo nastavili sada u Dubrovniku

Nastavlja se dakle skupljanje bodova, pobjede Mladosti. Iako, bilo je sve samo ne lagano i jednostavno. Uz to, nismo bili ni kompletni.

Na dan utakmice je u Dubrovnik došao Tin Fabris i bio je u stanju staviti se na raspolaganju treneru Bajiću, ali ne i vratar Jerko Jurlina. Stoga su mladostaši ušli u utakmicu s 13 igrača, odnosno sa samo jednim vratarom. No, taj ‘samo jedan’, baš i nije… ‘samo jedan’. Znali smo kvalitete Ivana Sunare oduvijek, a utakmicom protiv Primorca (12;11) to je samo još jednom dokazao. Velikih 14 obrana, od kojih je za očuvanje pobjede i nova tri boda, za izdvojiti posljednju, 25 sekundi prije kraja.

Primorac se pokazao puno jačim suparnikom od onog kakvim ga pokazuje ljestvica Premier lige. Kotorani su naime bez boda, zadnji na tablici i prijeti im ispadanje iz elite. U vodi se to nije dalo za zamijetiti. Pravili su silne probleme našim momcima u vrlo izjednačenoj igri u kojoj je čak suparnik nešto češće i duže bio u vodstvu, jednom i s dva gola razlike (5:7) u drugoj četvrtini.
Pobjeda je izborena u zadnjim minutama susreta. Primorac je manje od tri minute do kraja vodio 11:10 i imao napad za povećati vodstvo. Nisu u tomu uspjeli (kontra-faul), da bi Mladost nakon izborenog igrača više preko kapetana Jelače poravnala – 11:11. Do kraja je tada ostalo 1.43 minute. Žapci su u obrani zaigrali sjajan presing, otupili napad Kotorana, te nakon preuzete lopte, 40 sekundi do kraja Maroje Gluhaić pogađa za vodstvo – 12:11! Ispostavit će se da je to bio i gol za pobjedu jer je 25 sekundi do kraja vratar Sunara sjajno obranio udarac Marka Mršića iz Primorca.
Nova, značajna pobjeda mladostaša!

Golove za Mladost postigli su – David Mijić 3, Marko Jelača 3, Maroje Gluhaić 2, te po 1 pogodak Ivan Vrbnjak, Valiko Dadvani, Marko Elez i Dario Rakovac.

Sljedeću utakmicu Mladost igra u petak, od 17.00 sati protiv Jadrana iz Herceg Novog (Arena Sport 1).