Mladostaši uvjerljivi protiv Mornara BS

event 03.03.2022.

Važnu su utakmicu, a još važniju pobjedu ostvarili su naši mladostaši u 1. kolu zagrebačkog turnira, trećeg u nizu, Premier lige. Ovom pobjedom su naime Žapci vrlo vjerojatno osigurali pitanje ostanka u Premier ligi odnosno izbjegli opasnost ili nužnost dodatnih kvalifikacija ukoliko bi bili na kraju natjecanja plasirani ispod 10. mjesta. Pobjeda ipak nije baš […]

Pobjeda ipak nije baš došla ‘sama od sebe’, nikako ne jednostavno. Gosti su se iskazali tvrdim orahom, prvenstveno u prve dvije četvrtine u kojima su u više navrata imali i vodstvo (istina minimalno), a uostalom prvi su dio igre i okončali vodstvo (6:5 za Splićane). U drugom dijelu, skoro pa druga Mladost. Ojačana obrana, prvo u kombinaciji presinga pa povlačenje u zonu, branjenje prve linije i puno više pomaganja u obrani, blokova, iskakanja. To je kao posljedicu imalo i bitno pokvaren igrač više mornarevaca, od 2-2 do zaključnih 2-8.
U napadu je pak slijedila kanonada Žabaca. Čak šest uzastopnih pogodaka (Dašić 3, Lazić, Vrbnjak i L. Bajić) za preokret od 5:6 do 11:6 za Mladost, četiri i pol minute prije kraja.
Podatak da su mladostaši primili u zadnje dvije četvrtine samo jedan pogodak ili točno 16 minuta jer toliko je proteklo od 6. i 7. gola Splićana, govori podosta i o obrani.

Naši mladići u petak, u 2. kolu imaju slobodan dan na turniru, a sljedeću će utakmicu odigrati u subotu, 5. ožujka od 18.50 sati protiv beogradske Crvene zvezde.