Mornar poveo 1:0 u borbi za 3. mjesto

event 02.04.2016.

Vaterpolisti Mladosti porženi su na svom bazenu od splitskog Mornara u prvoj utakmici za treće mjesto na Prvenstvu Hrvatske, rezultatom 8:9 (2:1, 2:2, 3:4, 1:2). S ovom pobjedom Mornar je poveo s 1:0 u seriji koja se igra do dvije pobjede. Na samom početku utakmice obje ekipe su krenule čvrsto, a sredinom 1. četvrtine Žapci […]

Na samom početku utakmice obje ekipe su krenule čvrsto, a sredinom 1. četvrtine Žapci su realizirali svoja prva dva igrača više i poveli s 2:0. Prednost od 1-2 gola razlike, Mladostaši su držali do sredine 3. četvrtine zahvaljujući, u prvom redu, odličnom Marceliću i raspoloženom Gaguliću koji je zabio 3 uzastopna pogotka. U tom dijelu igre Mornarevci nisu realizirali peterac kojeg je kod 4:3 spretno obranio Marcelić. Trener Mornara Zdeslav Vrdoljak inzistirao je na zonskoj obrani koja je postajala sve veći problem našim igračima, kako je utakmica odmicala.
Ključni trenutak koji je utakmicu usmjerio prema pobjedi Splićana je zgoditak mladog Duje Pejkovića za 7:7 na samom isteku 3. četvrtine, nakon što je 10 sekundi prije Živković doveo Mladost u vodstvo 7:6.
Na samom početku posljednje dionice susreta, bivši Mladostaši Buha i Lozina odvode Mornar na prednost od dva gola, i tu se već mogao nazrijeti pobjednik ovog dvoboja.
Nakon što je Vlahović smanjio na 8:9, 3 minute prije kraja, Žapci su pokušavali zabiti ali su njihovi udarci završavali u bloku ili ih je branio vrlo dobri Šparada. Imali su naši dečki do kraja i dva puta igrača više, no nisu ih zabili i Mornarevci su zasluženo slavili.
Večeras trostuki strijelac, te uz golmana Marcelića najbolji pojedinac Mladosti, Andro Gagulić je nakon utakmice rekao:
“Ova utakmica je bila fizički jako teška, a mi smo dali sve što smo u ovom trenutku mogli. Splićani su bili strpljiviji, a na trenutke su imali i više sreće. Igrali su nam “M zonu” za koju smo teško pronalazili rješenja. Mi ćemo se što bolje pripremit za slijedeću utakmicu, pokušati pobijediti u gostima i vratiti priču na početak.”
Na pitanje kako je zadovoljan svojom igrom, obzirom da je zabio 3 gola, Andro je skromno rekao:
“Drago mi je da napredujem, iako nikad nisam potpuno zadovoljan, jer uvijek može biti i bolje. Večerašnji golovi nisu samo moja zasluga, nego i mojih suigrača.”
Uzvrat se igra za tjedan dana na bazenu na Poljudu. Pobjedi li Mladost u toj utakmici, odlučujuća utakmica bi se igrala na Savi, a u slučaju pobjede Mornara, Splićani osvajaju 3. mjesto na ovogodišnjem Prvenstvu Hrvatske.