Nade: Poraz od Medveščaka i pobjeda protiv ZPK u kvalifikacijama za Kup RH

event 12.06.2018.

Nade Mladosti odigrale su dvije utakmice u kvalifikacijama za Kup Hrvatske i upisale poraz od Medveščaka 4:2, te pobjedu nad ZPK 17:1. Kvalifikacije za Kup Hrvatske za uzras nade su u punom jeku. Odigrana su dva kola, a Mladost ih je završila s polovičnim uspjehom. No krenimo redom. U srijedu 6.6. su dječaci i 2 […]

Nade Mladosti odigrale su dvije utakmice u kvalifikacijama za Kup Hrvatske i upisale poraz od Medveščaka 4:2, te pobjedu nad ZPK 17:1.
Kvalifikacije za Kup Hrvatske za uzras nade su u punom jeku. Odigrana su dva kola, a Mladost ih je završila s polovičnim uspjehom. No krenimo redom.
U srijedu 6.6. su dječaci i 2 djevojčice, koje vodi trener Štritof, za protivnike imali vršnjake iz Medveščaka. Utakmica se igrala na Sveticama i nije obilovala zgodicima, ali zato jest četvercima i isključenjima na obje strane.
Medvedi su poveli golom iz četverca u prvoj četvrtini, da bi na isti način uzvratio Roko Padro za 1:1. Do kraja prve dionice Medveščak ponovo vodi također golom s četiri metra. U drugoj četvrtini smo vidjeli prvi gol iz igre. Postigao ga je naš Ante Mardešić za izjednačenje 2:2, nešto više od minute do poluvremena. Nažalost, to je bio i posljednji zgoditak kojeg su postigli mali Žapci. U trećoj četvrtini nije bilo golova doslovno do zadnje sekunde, kada Kirinec (koji je usput rečeno zabio sva 4 gola za Medvede) realizira igrača više za 3:2. U posljednjoj dionici Mladost nije iskoristila četverac za izjednačenje, a kazna stiže u idućem napadu kada Kirinec postavlja konačnih 4:2.
Subota 9.6. bila je dobra prilika da se popravi dojam nakon poraza od Medveščaka i Mladost je tada pokazala svoje pravo lice. Protivnici iz ZPK bili su nedorasli protivnik što zorno oslikava rezultat po četvrtinama: 7:0, 2:0, 7:0, 1:1 za Žapce.
Najefikasniji mladostaši bili su Bučević i Mardešić sa po 4 gola. Tri zgoditka su postigli M. Barišić i Padro, te po jedan Erceg, L. Barišić i Hajdaš.