Završnica Kupa na Savi

Naše mlađe nade osvojile i Kup

event 20.07.2024.

Imamo najbolje mlađe nade u državi! Ako je itko u to možda i sumnjao, svaka je sumnja otklonjena ovog tjedna

Najmlađi uzrast našeg kluba, igrači rođeni 2013. godine osvojili su prvo mjesto, zlatne kolajne i pobjednički pokala na završnom turniru Hrvatskog kupa. To je za ove dječake dvostruka kruna jer su ranije već osvojili i naslov prvaka države.

Suvereno su mladostaši prvo u petak prijepodne ušli u finale. U poluzavršnici protiv Cavtata, suparnicima s juga Hrvatske nije baš ostavljeno puno prostora. Sve četiri četvrtine pripale su u korist naše momčadi, pa je tim razumljivija elegantna pobjeda 11:6 (3:1, 3:2, 3:2, 2:1).

Već nakon prve dvije minute bilo je 3:0. Dvije minute pred kraj druge dionice 5:1, a sredinom treće četvrtine 8:3 za naše mladiće. Finale je bilo sigurno kao bankovni trezor.
Strijelci za plasman u finale bili su – Mihael Katić 3, Martin Gukov 3, Maro Rakiđija 2, te po 1 gol Fran Šitum, Marin Baranašić i Andro Mardešić.

U finalu je s druge strane stajao splitski Jadran koji je prethodno u svojem polufinalu svladao riječko Primorje EB, 7:3. Prva četvrtina finala protekla je u nekom laganom ‘ispipavanju’ suparnika – 0:0. No, zato su drugu dionicu Splićani dobili u svoju korist, 2:1. Netipična situacija za naše dečke koji na ovom turniru nisu nikada gubili. Nisu niti sada, ne dugo barem. U zadnje dvije četvrtine nisu primili niti jedan pogodak, ali su zato dali tri i s ukupnih 4:2 podignuli pehar kojeg su odnijeli samo koji metar dalje, u klupske prostorije. Završno je turnir naime odigran na našem bazenu.

U finalu su strijelci za Mladost bili – Jakov Lisjak 2, Mihael Katić 1 i Maro Rakiđija 1.

Bravo dečki, čestitke osvajačima Kupa i dvostruke krune, zajedno s trenericom Morenom Marinković.

U tjedan dana ovo je već drugi trofej Kupa za naš klub u mlađim uzrastima, ali i druga dvostruka kruna. Nakon mlađih kadeta, oba trofeja u istoj sezoni osvojile su i mlađe nade.