Neriješeno sa Zagrebom

event 13.09.2019.

Mlađe nade HAVK Mladosti remizirale su u 2. kolu četvrtfinalne skupine s gradskim rivalom Zagrebom 10:10 (4:4, 1:3, 1:1, 4:2). Tijesna utakmica odigravala se na kraju 3. natjecateljskog dana na bazenima Kantrida, gdje su mladi Žapci doživjeli prvo gubljenje bodova. U prvoj je četvrtini postignuta skoro polovica sveukupnih pogodaka na utakmici – čak 8 (4:4).  Ključan […]

Mlađe nade HAVK Mladosti remizirale su u 2. kolu četvrtfinalne skupine s gradskim rivalom Zagrebom 10:10 (4:4, 1:3, 1:1, 4:2).

Tijesna utakmica odigravala se na kraju 3. natjecateljskog dana na bazenima Kantrida, gdje su mladi Žapci doživjeli prvo gubljenje bodova. U prvoj je četvrtini postignuta skoro polovica sveukupnih pogodaka na utakmici – čak 8 (4:4).  Ključan period utakmice bila je 2. četvrtina koju su Zagrebaši dobili s 3:1. Sve do pred kraj utakmice su Mladostaši stizali rezultatski zaostatak, da bi ga 2:33 do kraja i stigli, a nedugo zatim i poveli 10:9. Ipak, do kraja su i igrači Zagreba postigli pogodak te se utakmica završila podjelom bodova.

Vrh liste strijelaca pripao je Petru Erendi koji je postigao 6 pogodaka, dok su Jakov Petrović Malešević, Andrija Čolović, Leo Radetić i Petar Čorkalo postigli po 1 pogodak.

Ovim neriješenim rezultatom Mladost si je zakomplicirala prolazak među prve 4 momčadi. Naime, sada za prolaz moramo čekati konačan rasplet skupine.  Svoju posljednju utakmicu četvrtfinalne skupine E Žapci igraju u subotu ujutro, s početkom u 10:40 protiv domaćina Primorja.