Žapci bolji od Poška

Nova pobjeda mlađih juniora

event 22.04.2023.

Dobra, štoviše odlična dva dana za našu mlađejuniorsku momčad koju trenira Damir Vincek

Nakon što su u petak navečer svladali Jadran (11:9) u 17. kolu Prvenstva Hrvatske mlađih juniora, u prijepodnevnim satima subote su slavili i u 18. kolu. Ponovo doma jasno, te ponovo protiv Splićana, ali ovog puta iz POŠK-a 1937. Završilo je 15:12 u našu korist (4:3, 4:2, 2:5, 5:2).

Odluka o pobjedniku pala je tek u zadnjoj četvrtini, iako je Mladost zapravo bila ta koja je vodila skoro pa cijelim tijekom susreta. Izuzmemo li početnih 0:1 i 1:2, gosti iz Splita su stalno bili u rezultatski podređenom položaju odnosno bez prilika za novim vodstvom. Mladi Žapci su pak u dva navrata imali po 3 gola prednosti (8:5 na kraju druge četvrtine, kao i 10:7 pred kraj treće dionice). Međutim, poškovci su uspjeli poravnati na 10:10 do konca treće četvrtine i time učiniti završnicu uzbudljivom i neizvjesnom.
Prvo ime susreta bio je svakako naš Fran Dobrić koji je postigao čak 8 pogodaka.

Strijelci su kod naših mladića bili, uz dakako već spomenutog i vrlo raspoloženog Frana Dobrića još Niko Sošić 3 gola, Matej Šorić 2, te po 1 pogodak Luka Palavra i Fabio Jakuš.