Slavlje nad Splitom u 5. kolu PH

Nova pobjeda Žabaca

event 15.02.2024.

Nakon dva posljednja susreta, oba u gostima, u Zadru i Korčuli gdje su se mladostaši morali svojski potruditi i u zadnjoj četvrtini za ubilježiti pobjedu, u srijedu je na našem bazenu bila jedna, što se krajnjeg ishoda tiče, ‘mirna utakmica’

Mladost je bez problema pobijedila OVK Split, posljednjeplasiranu momčad lige. Bez puno problema, s velikom razlikom i uvjerljivim vodstvom od prve minute, ne ostavivši gostima ni trunku nade. Dobro, možda bi trebali ipak navesti ne točno od prve minute jer je gost prvi poveo, 0:1. To je bio i jedini pozitivan trenutak OVK Splita u ovoj utakmici. Mladostaši im jednostavno više od toga nisu dopustili.
Završilo je s uvjerljivim trijumfom 17:9 (5:2, 4:4, 6:2, 2:1).

Strijelci za Mladost bili su – David Mijić 6, Jan Bušić 4, te Jero Penava, Eugen Koprčina i Toni Bušić po 2, dok je 1 pogodak pridodao Dario Rakovac.