Prvo dvokolo Prvenstva Hrvatske

Odličan start mlađih juniora

event 13.11.2023.

Podmladak našeg kluba, točnije mlađi juniori sjajno su otvorili novu sezonu Prvenstva Hrvatske

Nakon što su u subotu, u 1. kolu u Rijeci svladali branitelja naslova Primorje EB (13:8), dan kasnije odnosno u nedjelju, u istom su bazenu na Kantridi odigrali i sraz s Opatijom LRH. Riječ je o novacima u ligi u odnosu na prošlu sezonu, ali unatoč takvom opatijskom statusu debitanta, Mladost nije pokazala puno ‘razumijevanja ili milosti’.

Mladi Žapci su svladali Opatiju LRH 23:7 (7:0, 8:0, 2:4, 6:3). Naši su mladići vodili dakle u poluvremenu čak 15:0, ali malo nakon početka treće četvrtine bilo je i 16:0 za Mladost. Prvi su gol naši igrači primili tek u 19. minuti.

Strijelci za mlade mladostaše bili su – Petar Erenda 5, Jakov Petrović Malešević 4, Andrija Čolović 3, Matej Šorić 3, Filip Rogić 2, Grgur Mihaljević 1, te po 1 gol Ivan Maglica, Luka Terzić, Vito Brčić i Karlo Šindler.

Za dva tjedna, za vikend 25. i 26. studenog, naši će mladi dečki ponovo gostovati. Prvo u Dubrovniku kod Juga AO, a zatim kod Jadrana u Splitu.