Pali i Makarani – nade u četvrtfinalu

event 21.03.2016.

Naše nade upisale su i drugu pobjedu na bazenu Gojko Arneri u Korčuli. Uvjerljivo su svladali su Galeb MR rezultatom 13:1 (1:1, 1:0, 6:0, 5:0) i plasirali se u četvrtfinalnu grupu „E“. Rezultat po četvrtinama puno govori o večerašnjoj utakmici najmlađih Žabaca na Prvenstvu Hrvatske. Mladost je povela u prvom napadu, no igrači Galeba izjednačuju […]

Naše nade upisale su i drugu pobjedu na bazenu Gojko Arneri u Korčuli. Uvjerljivo su svladali su Galeb MR rezultatom 13:1 (1:1, 1:0, 6:0, 5:0) i plasirali se u četvrtfinalnu grupu „E“.

Rezultat po četvrtinama puno govori o večerašnjoj utakmici najmlađih Žabaca na Prvenstvu Hrvatske. Mladost je povela u prvom napadu, no igrači Galeba izjednačuju iz prvog igrača više, nakon minutu i pol igre. Nakon toga slijedi duže razdoblje bez golova u kojem su naši dječaci pokušavali iz kontri i s vanjskih pozicija, ali nisu uspijevali zabiti više od jednog gola, tako da je nakon 2. četvrtine rezultat bio samo 2:1. No u 3. dionici utakmice, sve se otvorilo i utakmica je krenula samo u jednom smjeru do konačnih 13:1 za Mladost.
Detalj koji je presudio utakmicu je igra u obrani protiv najboljeg igrača Galeba, Josipa Ledića, koji je na prvoj utakmici zabio 7 golova uz šut 7/10. Večeras ga je odlično čuvao Mihaljević, pa je Ledić imao realizaciju 0/6. Uz sjajnu igru u obrani, Mihaljević je zabio i 3 gola. Ostali strijelci naše momčadi bili su: Tkalčec s 4 gola, Pantlik s 2, te Brkić, Habuda, Markić i Skukan s po jednim postignutim golom.
Trener Robert Sappe Campi:
„U početku su dečki bili malo dekoncentrirani, no kako je utakmica odmicala sve su više slušali upute i igrali bolje. Pokazali smo da možemo dobro izgledati i kad Vigo (op. a. Vigo Goršeta) nije u svom najboljem izdanju i ne zabija golove. Mihaljević je potpuno „zatvorio“ njihovog Ledića, tako da Makarani nisu mogli ozbiljnije zaprijetiti našim golmanima. Samo 5 udaraca u okvir gola dovoljno govori da nam golmani nisu imali pravog posla. Vanjska linija je u obrani odigrala baš kako smo radili na treninzima.“
Sutra u 10:00 Mladost završava nastup u grupi „C“ protiv Opatije. Tijek utakmice može se uživo pratiti na www.furkisport.hr/hvs.
„Bacili smo oko“ i na grupu „A“ iz koje nam dolaze protivnici u nastavku natjecanja. Vrlo je izgledno da će Žapci igrati protiv Juga i Zadra 1952.