Žapci bolji od Mornarevaca

Pobjeda broj 12 za mlađe juniore

event 12.04.2024.

Nastavljeno je Prvenstvo Hrvatske u uzrastu mlađih juniora, a naši su mladići u 17. kolu ubilježili 12. pobjedu u 16. utakmici

Gost bazena uz Savu bila je momčad splitskog Mornara koja je ‘ispraćena’ sa 7 golova razlike u mreži – 13:6 (3:2, 4:0, 4:2, 2:2).

Već je u poluvremenu bilo 7:2 za mlade Žapce koji su savršeno iskoristili ukupno skoro 10 minuta ‘posta’ što se golova tiče, gostiju iz Splita.

Strijelci za našu momčadi bili su – Matej Šorić 3, Petar Erenda, Andrija Čolović i Filip Rogić po 2 gola, te po 1 pogodak Ivan Maglica, Jakov Petrović Malešević, Roko Bolanča i Vito Brčić.

Mladost će već u subotu prijepodne odigrati i utakmicu sljedećeg, 18. kola kada im u goste stiže i još jedna splitska momčad, sastav POŠK-a 1937. Podsjetimo, poškovci su tek pretposljednji na tablici, pa je i ovdje dosta izvjestan epilog susreta.