Pobjeda mlađih kadeta protiv Mornara nedovoljna za plasman u završnicu PH

event 20.02.2016.

Mlađi kadeti Mladosti pobijedili su Mornara rezultatom 9:7 (3:0 0:3 2:4 4:0), ali zbog lošije gol razlike nisu izborili završnicu Prvenstva Hrvatske. Prije početka utakmice znalo se da Žapce na završni turnir vodi pobjeda od 4 ili više golova razlike. I počelo je kako su trener Zoran Bajić i njegovi igrači samo mogli poželjeti. U […]

Mlađi kadeti Mladosti pobijedili su Mornara rezultatom 9:7 (3:0 0:3 2:4 4:0), ali zbog lošije gol razlike nisu izborili završnicu Prvenstva Hrvatske.

Prije početka utakmice znalo se da Žapce na završni turnir vodi pobjeda od 4 ili više golova razlike. I počelo je kako su trener Zoran Bajić i njegovi igrači samo mogli poželjeti. U prvoj četvrtini Mladostaši su vodili 3:0 igrajući odličnu obranu tako da Splićani gotovo i nisu imali pravih šansi za postizanje zgoditka.
Prema pravilima za uzrast mlađih kadeta, u drugoj četvrtini moraju igrati pričuvne postave, a tu su Mornarevci pokazali da imaju puno bolju „klupu“. Potpuno su dominirali i izjednačili rezultat na 3:3 na poluvremenu.
U trećoj četvrtini Mornar, u prvom redu zahvaljujući najboljem strijelcu Roku Guduriću (5 zgoditaka na utakmici), stvara prednost od tri zgoditka (4:7) i dolazi nadomak pobjede i plasmana na završni turnir.
I kada je izgledalo da je susret riješen i pobjednik odlučen, dogodila se vrlo uzbudljiva završnica u kojoj su naši Žapci dali sve od sebe i poveli 9:7 nešto više od dvije minute prije kraja utakmice. Do kraja utakmice Mladost je imala i dva puta igrača više, koja nisu iskorištena, tako da je 9:7 ostao konačan rezultat.
Golove za Mladost postigli su Holzinger 4, Lomtatidze 3, te Mihić i Paić po 1.
Na kraju treba čestitati borbenim i po završetku utakmice razdraganim Splićanima na prolasku u finale Prvenstva Hrvatske, ali i našim tužnim i pomalo uplakanim dječacima na izvrsnoj borbi do samog kraja i pobjedi protiv jakog suparnika.
Nakon što je pohvalio svoje igrače na borbenosti, ukazao im na greške tijekom utakmice, te stisnuo ruku svakom svom igraču, trener Zoran bajić je kratko rekao:
„Mi smo našu šansu za prolaz na finalni turnir prokockali u prvoj utakmici protiv KPK, kada su naši najbolji igrači odigrali ispod svakog kriterija. Prije početka je upravo ta utakmica bila apostrofirana kao najvažnija, ali smo je izgubili s visokom razlikom (12:6 op.a.). Ovaj turnir će biti dobra škola za budućnost mojoj momčadi za koju držim da vrijedi više od poluzavršnice.
Falio nam je Toni Bušić, koji nije nastupio zbog ozljede leđa. On je izuzetno važan igrač za ovu momčad, a bio je i najbolji strijelac prošlogodišnjeg turnira.
Nadamo se da ćemo na ljeto na Kupu Hrvatske, uz kvalitetan rad, srce, volju i želju, imati mogućnost da zablistamo u punom sjaju. Ukoliko budemo kompletni nadamo se osvajanju medalje.“