Pobjeda nad Srbijom

event 13.03.2019.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija ostvarila je pobjedu u posljednjem kolu grupne faze Svjetske lige nad momčadi Srbije s 12:9 (1:0, 4:4, 5:2, 2:3). Odabranici Ivice Tucka prvenstveno su sjajnom obranom došli do ovog rezultata. Nakon početnog ispitivanja snaga te pogotcima siromašne prve četvrtine, u drugoj smo svjedoci eksplozije u oba napada što je na kraju 2. […]

Hrvatska vaterpolska reprezentacija ostvarila je pobjedu u posljednjem kolu grupne faze Svjetske lige nad momčadi Srbije s 12:9 (1:0, 4:4, 5:2, 2:3).

Odabranici Ivice Tucka prvenstveno su sjajnom obranom došli do ovog rezultata. Nakon početnog ispitivanja snaga te pogotcima siromašne prve četvrtine, u drugoj smo svjedoci eksplozije u oba napada što je na kraju 2. četvrtine rezultat glasio 5:4.

Nakon pauze Hrvatska je potpuno zagospodarila bazenom te 3. četvrtinu dobila s 5:2. Do krajnjeg rezultata, 12:9, igrači su mirno utakmicu priveli kraju.

Hrvatsku je s 4 pogotka predvodio Maro Joković, 2 su zabili Marko Macan i Ante Vukičević, dok su jednom precizni bili Andro Bušlje, Lovre Miloš, Josip Vrlić i Xavi Garcia.

Osam reprezentacija koje su izborile plasman na završni turnir koji se igra u Zagrebu početkom travnja su: Mađarska, Italija, Crna Gora, Grčka, Španjolska, Rusija, Srbija i Hrvatska.