Pobjeda za 2. mjesto u skupini

event 20.06.2019.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u posljednjem je kolu grupne faze natjecanja pobijedila Australiju 11:9 (2:3, 2:2, 6:3, 1:1) te tako zauzela 2. mjesto u skupini. Nakon jučerašnjeg minimalnog poraza od Srbije, gdje su izabranici Ivice Tucka pokazali dobro igru kroz cijelu utakmicu osim rupe u 3. četvrtini, danas je upravo ta 3. četvrtina, za koju mnogi […]

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u posljednjem je kolu grupne faze natjecanja pobijedila Australiju 11:9 (2:3, 2:2, 6:3, 1:1) te tako zauzela 2. mjesto u skupini.

Nakon jučerašnjeg minimalnog poraza od Srbije, gdje su izabranici Ivice Tucka pokazali dobro igru kroz cijelu utakmicu osim rupe u 3. četvrtini, danas je upravo ta 3. četvrtina, za koju mnogi kažu da određuje ishod utakmice, bila ključna u pobjedi nad Australcima.

Početno vodstvo pripalo je Barakudama, no Australci, predvođeni izbornikom Elvisom Fatovićem, preuzimaju inicijativu i diktiraju ritam sve do hrvatske minute odmora sredinom trećeg dijela igre kada Hrvatska radi seriju 4:0 i preokreće utakmicu na svoju stranu.

Josip Vrlić predvodio je listu strijelaca s 3 postignuta pogotka, Ivan Krapić i Maro Joković postigli su 2, dok su jednom precizni bili Loren Fatović, Ante Vukičević, Andro Bušlje i Xavi Garcia.

Poznat je i plasman u našoj skupini – Srbija je prva, Hrvatska druga, Australija treća, dok posljednje mjesto drže Kazahstanci. Nakon odigranih preostalih utakmica današnjeg dana, saznat ćemo i tko će Hrvatskoj sutra, u petak, biti protivnik u četvrtfinalu koje je na rasporedu u 16:45.