Drugo kolo Premier lige uz Savu

Pobjeda za tri prva boda

event 05.10.2024.

Osvojili smo prva tri boda, ostvarili prvu pobjedu u ovosezonskom nadmetanju Premier lige

Mladost je u Zagrebu pred lijepo ispunjenim tribinama, dokazom da su Žapci postali mamac ove sezone u sportskom Zagrebu, svladala gosta iz Beograda, Crvenu zvezdu 12:8 (3:3, 5:3, 3:1, 1:1).

Gosti su se dugo opirali, sve do posljednje minute druge četvrtine. Dotad je naime rezultat bio prednost bilo naše ili gostujuće momčadi od 1 razlike uz ukupno čak 6 izjednačenja. Sve do 6:6 minutu prije kraja. Tada su , u zadnjoj minuti, u malo više od 30 sekundi razlike, Franko Lazić odnosno Josip Vrlić pogodili za vodstvo 8:6 u poluvremenu. Oba gola na dodavanje Andrije Bašića.

U trećoj četvrtini konačna odluka. Sada je Lazić dvostruki asistent. Prvo za Luku Bukića, a zatim za Mislava Vrlića, oba puta na lijevu stranu i za vodstvo Žabaca 10:6. Tri boda su ‘v žepu’.

Strijelci za Mladost bili su – Franko Lazić 3, Konstantin Harkov 2, Jan Bušić 2, Mislav Vrlić 2, te po 1 gol Ivan Buljubašić, Luka Bukić i Josip Vrlić.