Ponovo poraz u drami peteraca

event 23.07.2020.

Peterci nam nisu naklonjeni ove sezone. I u drugoj finalnoj utakmici Prvenstva Hrvatske, Mladost je izgubila tek lošijim izvođenjem peteraca. Na otvorenom bazenu uz Savu pred 200-tinjak gledatelja kojima valja odati i priznanje jer su svi do jednoga ostali unatoč kiši koja je lijevala, gledali smo ponovo vrlo lijep, dinamičan, otvoren, a prije svega izjednačen […]

Peterci nam nisu naklonjeni ove sezone. I u drugoj finalnoj utakmici Prvenstva Hrvatske, Mladost je izgubila tek lošijim izvođenjem peteraca.

Na otvorenom bazenu uz Savu pred 200-tinjak gledatelja kojima valja odati i priznanje jer su svi do jednoga ostali unatoč kiši koja je lijevala, gledali smo ponovo vrlo lijep, dinamičan, otvoren, a prije svega izjednačen vaterpolo. Uostalom, kada se u četiri dana čak dvaput odigra egal, kada o pobjedniku odlučuje ‘lutrija udaraca s 5 metara’, onda je to najbolji dokaz. Naši su mladići još jednom iskazali karakter jer su se iz naizgled vrlo teškog stanja u trećoj četvrtini u kojoj je Jug AO poveo čak tri gola razlike (9:6) samo nekoliko sekundi prije kraja tog dijela igre, uspjeli vratiti. Ne samo vratiti, izjednačiti, već početkom posljednje četvrtine i povesti (9:8). Žapci su imali i vodstvo 10:9, ali je minutu prije kraja, Jug AO izjednačio i ‘odveo’ utakmicu u peterce. Tu se boljim pokazao sastav s juga Hrvatske.

Zoran Bajić, trener Mladosti

“Bila je ovo neizvjesna utakmica, onako kako smo i predviđali. Opet je pobijedio spretniji i sretniji sastav. Mislim da smo bili dobar suparnik i žao nam je što nismo na domaćem terenu ostvarili pobjedu i dodatno zakomplicirali cijelu finalnu seriju. No, borit ćemo se u Dubrovniku kao i do sada i nadamo se pobjedi.”

Sljedeća, treća finalna utakmica za naslov prvaka Hrvatske igra se u subotu, 25. srpnja u Gružu s početkom u 20.15 sati uz prijenos na HTV 2.

MLADOST – JUG AO 11:13 5m (10:10)

(2:2, 3:3, 2:4, 3:1 – 1:3)

ZAGREB – Otvoreno plivalište uz Savu. Gledatelja 200. Suci: Franulović (Rijeka) i Tiozzo (Split). Opunomoćenik: Brala (Rijeka).

MLADOST: Marcelić (9+1 obrana), Radu, Miloš 4, Biljaka 2, Ćuk 1, L.Bajić, Bukić 1 (0), Lazić 1, Bowen, Dašić, Kunac, Harkov 1, Jurlina, Vrlić. TRENER: Zoran Bajić.

JUG AO: Popadić (11+1 obrana), Macan, Fatović 5 (0), Lončar 1, Kržić 1, Garcia, Lozina, Merkulov, Papanastasiou 3 (1), Žuvela, Benić, Obradović, Jarak, Tomasović. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

PETERCI: Mladost 0-1, Jug AO 1-2.

OSOBNE POGREŠKE: Mladost 16, Jug AO 13. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Benić (25), Harkov (26), Žuvela (28). ŽUTI KARTON: trener Kobešćak (26), trener Bajić (32).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 5-11 (45%), Jug AO 4-12 (33%).

RASPUCAVANJE PETERACA: 10:11 Obradović, 11:11 Radu, 11:12 Papanastasiou, Bowen – greda, 11:13 Fatović, Bukić – Popadić brani, Garcia – Marcelić brani, Lazić – Popadić brani