Prvo kolo završnog turnira

Poraz kadeta na startu završnice Kupa

event 01.08.2023.

Nije najbolje počeo završni turnir Hrvatskog kupa za kadete u Zagrebu. U 1. kolu skupine B, Opatija LRH je svladala našu momčad 8:7.
Loš početak je odredio cijeli kasniji tijek

Naime, prvu su četvrtinu mladi Opatijci dobili čak 4:1, te je tako sav ostatak utakmice protekao u ‘lovljenju’ suparnikove prednosti odnosno smanjenju zaostatka. Mladi Opatijci su znalački održavali prednost, pa bilježimo njihovo vodstvo od 5:2 u drugoj i 6:3 početkom treće četvrtine. Do kraja ove dionice mladostaši su uspjeli smanjiti na gol zaostatka, 7:6 za Opatiju.
U zadnjih sedam minuta po jedan pogodak na svakoj strani, ali bez izjednačenja, odnosno prvo vodstvo Opatijaca 8:6, te gol Maglice iz kaznenog udarca, malo manje od dvije minute do kraja za, kako će se kasnije ispostaviti, konačnih 8:7 u korist suparnika.

Strijelci za Žapce bili su – Ivan Maglica 3, Karlo Šindler 2 i Ivan Strahonja 1 gol.

Mladostaši u utorak igraju dvije utakmice kojima završavaju natjecanje u skupini. Prvo protiv POŠK-a 1937 (10.05 sati), a zatim i protiv druge splitske momčadi, Jadrana (17.30).
Završni turnir Kupa se igra na bazenu Šalata.