Mornari bolji od Žabaca

Poraz mlađih juniora

event 03.02.2023.

Istodobno dok su seniori u Šibeniku svladali Solaris, mlađi juniori našeg kluba nisu bili na istoj razini

Kod kuće su u utakmici 9. kola Prvenstva Hrvatske za spomenuti uzrast izgubili od gostiju iz Splita, momčadi Mornara BS, 13:8 (4:3, 2:2, 4:1, 3:2).

Nakon izjednačene prve dvije četvrtine u kojoj su učenici trenera Damira Vinceka jednom vodili (3:2 u prvoj dionici), gosti iz Splita su se u nastavku susreta pokazali kao realno bolji i spremniji. Nakon 5:6 za goste, a po okončanju prvih 16 minuta, slijedio je dugačko razdoblje bez našeg novog pogotka, što je Mornar BS znao kazniti. Mladi su Splićani postigli nova tri uzastopna pogotka, poveli 9:5, a na samom kraju te četvrtine i 10:6. Načelno, tu je utakmica i prelomljena.

Štoviše, u zadnjih osam minuta suparnik je još malo povećao prednost i na koncu pobijedio.

Strijelci za našu momčad su bili – Andrija Čolović, Fran Dobrić, Niko Šošić i Matej Šorić. Svi po 2 gola.