Poraz od Mađara u 2. kolu Univerzijade

event 04.07.2019.

Hrvatska studentska reprezentacije poražena je od Mađarske rezultatom 15:12 (4:1, 2:3, 4:5, 5:3) u drugom kolu skupine B na Univerzijadi u Napulju. Nakon startne pobjede nad Australijom, studentska reprezentacija je upisala poraz od Mađara. Naši reprezentativci nisu dobro krenuli u utakmicu, te su nakon četvrtine i pol imali zaostatak od 5 golova. No potom slijedi […]

Hrvatska studentska reprezentacije poražena je od Mađarske rezultatom 15:12 (4:1, 2:3, 4:5, 5:3) u drugom kolu skupine B na Univerzijadi u Napulju.

Nakon startne pobjede nad Australijom, studentska reprezentacija je upisala poraz od Mađara. Naši reprezentativci nisu dobro krenuli u utakmicu, te su nakon četvrtine i pol imali zaostatak od 5 golova. No potom slijedi veliki preokret i u samo 8 minuta Hrvati postižu 6, a ne primaju niti jedan gol. Imali su naši i još jedno vodstvo pri rezultatu 8:7, ali onda Mađari preuzimaju inicijativu i ostvaruju prednost 10:9 prije zadnje četvrtine. U posljednjih osam minuta naša reprezentacija nije uspjela doći do preokreta i Mađari su svoje vodstvo povećali do konačnih 15:12. Mladostaši Lazić, Herceg i Biljaka nisu se večeras uspjeli upisati u strijelce.

Izbornik Sappe je prokomentirao utakmicu:

“Bili smo očito iscrpljeni od silnih pozitivnih emocija s ceremonije otvaranja Univerzijade. Večeras nas šut nije služio, a i loše smo igrali s igračem više i manje.

Unatoč izgubljene utakmice ništa još nije gotovo. Moramo se oporaviti i krenuti do kraja jako.”

Nakon 2 odigrana kola, Hrvatska izabrana vrsta ima jednu pobjedu, jednako kao i Mađarska, Italija i Australija, dok je Japan bez bodova. Tri prvoplasirane ekipe nakon grupne faze idu izravno u četvrtfinale, dok dvije najlošije reprezentacije razigravaju za plasman u četvrtfinale.

Sutra su naši reprezentativci slobodni, a u subotu u 17:30, u 4. kolu igraju protiv Japana koji je u dosadašnjem dijelu natjecanja poražen od domaćina Italije (22:11), te od Australije (15:14).