Prva četvrtfinalna utakmica PH

Poraz od Šibenčana

event 13.03.2024.

U prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja Prvenstva Hrvatske, momčad Solarisa je u našem bazenu slavila protiv Mladosti 13:9 (4:1, 4:2, 2:1, 3:1).

Ovime su Šibenčani napravili solidan korak prema polufinalu.

Utakmica je bila zapravo jako brzo riješena, već sredinom druge četvrtine. Kada se takvo što dogodi, onda je to znak kako je jedna momčad izrazito nadmoćnija od suparnika. Na našu žalost, to je ovog puta bio gostujući sastav. Solaris je početkom druge dionice poveo 6:1,  dvije minute prije kraja druge četvrtine i čak 8:2 i tada je već bilo jasno kako je veliki preokret ili povratak naših mladića malo vjerojatan.

Probao je trener Vincek i s promjenom vratara nakon prve četvrtine, no nije sve bilo u čuvarima mreže. Jednostavno, u našem sastavu nije bilo odveć igrača na razini koja je potrebna za odigrati ovako važnu utakmicu i protiv doista dobrog, jakog suparnika. Šibenčani su davali golove i s centra i iz kontre i s 2 metra, baš na sve načine. S druge strane, vrata Solarisa je sjajno čuvao vratar Marin Šparada koji je utakmicu završio s 11 obrana.
Sve četiri četvrtine su dobili gosti, a kada je početkom zadnje četvrtine Mladost i stigla na ‘samo’ dva gola zaostatka (8:10), u dvije minute je Roko Akrap dao dva gola, oba s igračem više (8:12) i tu je priči bio kraj.

Strijelci za Mladost bili su – David Mijić 3, Maroje Gluhaić 2 gola, te po 1 Jerko Penava, Eugen Koprčina i Dario Rakovac.

Uzvratna je utakmica na rasporedu sljedećeg utorka, 19. ožujka u Šibeniku.