Poraz u Mađarskoj

event 23.01.2019.

Mladost je doživjela poraz u Szolnoku 11:8 (4:1, 2:3, 2:2, 3:2) i ostala na 8 osvojenih bodova u skupini B LEN Lige prvaka. Na startu malo iznenađenje jer na vratima Mađara nije bilo golmana Nagyija, već je njegovo mjesto zauzeo 23-godišnji Kardos. Mladost je na otvaranju odigrala nekoliko dobrih obrambenih akcija, ali od polovice prve […]

Mladost je doživjela poraz u Szolnoku 11:8 (4:1, 2:3, 2:2, 3:2) i ostala na 8 osvojenih bodova u skupini B LEN Lige prvaka.
Na startu malo iznenađenje jer na vratima Mađara nije bilo golmana Nagyija, već je njegovo mjesto zauzeo 23-godišnji Kardos.
Mladost je na otvaranju odigrala nekoliko dobrih obrambenih akcija, ali od polovice prve četvrtine je uslijedilo nekoliko grešaka koje lukavi Mađari koriste za 3 gola razlike. Radu je smanjio na 3:1 iz okreta s centarske pozicije, ali Mađari zadnjoj sekundi četvrtine realiziraju igrača više.
U drugoj četvrtini Cosmin Radu zarađuje 5 isključenja, od kojih su zadnja dva u golove pretvorili Petković sa sredine i Miloš s krila. Prije toga je Ćuk s 8 metara zabio prvi od svoja večerašnja 3 gola. Na zamjenu strana se otišlo s rezultatom 6:4 za Szolnok.
Na otvaranju treće četvrtine Marceliću je “svirana” nepostojeća obrana, tj. sviran je korner umjesto gol-auta, a nakon kornera Mađari zabijaju za 7:4. Slijede dva gola Mladosti, najprije Radu s centarske pozicije, pa Ćuk iz faula s lijeve strane i Žapci se primiču na -1. Uslijedilo je nekoliko grešaka obiju ekipa, ali Mađari su se prvi konsolidirali te s jednim golom u trećoj i još dva u prvoj polovici četvrte četvrtine prelomili utakmicu u svoju korist. Do kraja su Ćuk iz faula i Miloš s igračem ublažili poraz Mladosti na konačnih 11:8.
Najbolji strijelac bio je Ćuk s 3 gola, a slijedili su ga Radu s 2 (uz 7 izborenih isključenja), Miloš (2) te Petković s jednim postignutim golom. Kapetan Marcelić je sakupio 11 obrana.
Pomoćni trener Hrvoje Hrestak je po završetku susreta iznio svoje dojmove o igri:
“Najprije čestitam Szolnoku na zasluženoj pobjedi. Mi smo loše startali i omogućili im da lagano dođu do 5 golova prednosti. Potrošili smo puno energije da se pokušamo vratiti u utakmicu ali nismo uspjeli i doživjeli smo poraz.
Ako želimo u uzvratu za dva tjedna pobijediti, moramo popraviti određene segmente u našoj igri.”

Mladost iduću utakmicu igra već u subotu 26.1. u 19:00. Na Savu dolazi Jug, a Žapci žele nastaviti niz pobjeda u Regionalnoj ligi.