Poraz u ruletu peteraca

event 18.07.2020.

Naši su mladići bili na pragu pobjede u prvoj finalnoj utakmici Prvenstva Hrvatske u Dubrovniku, protiv Juga AO. Ona im je ovog puta izmaknula na nesretno/nespretan način, izvođenjem peteraca nakon 13:13 kako j glasio rezultat poslije četiri četvrtine. Ipak, i ovaj rezultat i igra u većem dijelu susreta ima svoju vrijednost. Naime, Jug AO je […]

Ipak, i ovaj rezultat i igra u većem dijelu susreta ima svoju vrijednost. Naime, Jug AO je početkom druge četvrtine poveo čak 7:2, Mladost je u 13. minuti ostala bez Miloša Ćuka, a nervoza se prenijela i na početak treće četvrtine kada je s pravom zamjene isključen centar Cosmin Radu. Pa ipak, bez dvojice stožernih igrača, Žapci su se dignuli i skupili, zaigrali snažnije u obrani, a ubojitije u napadu, te su naši igrači uspjeli iz minute u minutu sustizati domaćinovo vodstvo, smanjivati prednost domaćina. Samo 40 sekundi prije kraj Amerikanac Alex Bowen je izjednačio sjajnim pogotkom na 13:13, što je otvorilo put pokušaja pobjede boljim izvođenjem peteraca. Ovog puta nije uspjelo.
– Ušli smo prenervozno u utakmicu, nismo je otvorili na najbolji mogući način, poslije smo se jako puno fizički i psihički istrošili, većim dijelom nismo imali naše stožerne igrače u igri. Ovi koji su ušli umjesto njih, svaka im čast, borili su se junački, pokazali po tko zna koji put karakter, a na kraju je kroz peterce pobijedila spretnija momčad. Makar, mislim da su i tijekom cijele utakmice bili kvalitetniji, ozbiljniji i bolji suparnik – nakon utakmice je rekao naš trener Zoran Bajić.
Pridružujemo se čestitkama našim momcima na sjajnoj utakmicama cijelog ovog tjedna u Dubrovniku. U Zagreb se vraćaju s jednim peharom, ali ne odustaju od lova na sljedeći.
Druga finalna utakmica Mladost – Jug AO, odigrat će se u srijedu, 22. srpnja u Zagrebu, na našem bazenu od 18.45 sati i ponovo uz prijenos na HTV 2.

JUG AO – MLADOST 18:16 5m (13:13)
(5:2, 4:4, 3:4, 1:3 – 5:4)
DUBROVNIK – Plivalište Gruž. Gledatelja 350. Suci: Štampalija (Šibenik) i Copić (Šibenik). Opunomoćenik: Prvan (Split).
JUG AO: Popadić (10 obrana), Macan 1, Fatović 2, Lončar, Kržić, Garcia 1, Lozina 1, Merkulov, Papanastasiou 2, Žuvela, Benić 5 (1), Obradović, Jarak, Tomasović. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.
MLADOST: Marcelić (9 obrana), Radu, Miloš, Biljaka, Ćuk, L. Bajić, Bukić 3 (1), Lazić 2, Bowen 3, Dašić 1, Kunac, Harkov 3, Jurlina, Vrlić 1. TRENER: Zoran Bajić.
PETERCI: Jug AO 1-1, Mladost 1-1.
OSOBNE POGREŠKE: Jug AO 16, Mladost 14. ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE: Radu (18). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Ćuk (13), Merkulov (19), Žuvela (23), Macan (24), Kunac (25), Biljaka (30).
REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug AO 7-12 (58%), Mladost 7-15 (46%).
—-
IZVOĐENJE PETERACA: Obradović 14:13, Bukić – Popadić brani, Papanastasiou 15:13, Bowen 15:14, Fatović 16:14, Harkov 16:15, Benić 17:15, Lazić 17:16, Garcia 18:16