Pravedna podjela bodova u derbiju

event 26.01.2019.

Mladost i Jug CO odigrali su neriješeno u 11. kolu Triglav Regionalne vaterpolo lige, a rezultat je bio 9:9 (0:2, 3:2, 6:4, 0:1). Žapci su ovim bodom ostali neporaženi na prvom mjestu, s 4 boda prednosti ispred Jadrana iz Herceg Novog. Na početku utakmice osjetio se umor od europskih nastupa obiju ekipa, posebice izražen u […]

Na početku utakmice osjetio se umor od europskih nastupa obiju ekipa, posebice izražen u napadačkom dijelu igre Žabaca. Mladostaši nisu uspjeli postići gol gotovo deset minuta, a za to vrijeme je Jug već vodio 3:0. Golgeterski post Mladosti prekinuo je Čagalj realiziravši sa stative igrača više. Nije mirisalo na dobro ni kad su Jugaši ponovo povisili na 3 razlike polovicom druge četvrtine. Ali malo po malo Žapci dolaze do svoje napadačke igre i početkom treće četvrtine vode 5:4 nakon dva gola u nizu sjajnog Ćuka.
Slijedi razdoblje s puno postignutih golova u kojem su obje ekipe ostvarivale i gubile rezultatsku prednost. Mladost je dosegla i dva gola viška, rezultat je bio 9:7, ali je uslijedio “sušni” period u napadu Žabaca, što je Dubrovčanima omogućilo da izjednače rezultat i u Gruž odnesu jedan bod.
Mladost je u zadnjoj minuti imala igrača više, kojeg nije uspjela realizirati. Gledatelji su, večeras odlično popunjene tribine napustili zadovoljniji jer su gledali vrlo dobru utakmicu dviju euroligaških momčadi.
Strijelci za Mladost bili su Miloš i Ćuk sa po 2 gola, te Čagalj, Bajić, Petković, Radu i Kharkov s jednim postignutim golom.
Utakmicu je rezimirao Ivan Marcelić, kapetan Mladosti:
“Ovo nam je već 25 utakmica u sezoni i osjetio se umor u igri. Posljedica toga je nervoza u početku i neforsirane greške iz kojih su slijedili lagani golovi. Planirali smo ih svesti na obranu 6 na 6, ali smo nažalost opet primili neke dvije tri kontre. Sve u svemu možemo biti zadovoljni jer smo sačuvali bod i napravili još jedan korak prema cilju da prvim mjestom donesemo F4 u Zagreb. U Regionalnoj ligi nam kao značajnije ostaju utakmice protiv dva Jadrana, u gostima u Herceg Novom i kod kuće protiv Splićana, i ja se nadam da ćemo izboriti prvo mjesto.”
Trener Bajić komentirao je obranu svoje ekipe:
“Igrali smo izvanrednu obranu u pozicijskoj obrani 6 na 6. Dozvolili smo si taj “luksuz” da krećemo u kontra napade, i primamo golove iz rekontri. Dosta smo hazarderski to odigrali i primili par jeftinih golova. Potom smo odigrali fanatičnu obranu. Meč loptu na zadnjem igraču više nismo iskoristili. Mislim da je najpoštenije i najpravednije da je utakmica završila neriješenim ishodom.”