Primorje ipak prejako

event 26.03.2016.

Vaterpolisti Mladosti ipak nisu uspjeli prirediti iznenađenje te su u 2. polufinalnoj utakmici Prvenstva Hrvatske izgubili od Primorja rezultatom 10:8. Žapci će tako u borbu za broncu protiv Mornara dok će se Primorje suprostaviti Jugu za naslov prvaka. Igrači trenera Hrestaka kao da su se prepali prilike za iznenađenje te su u utakmicu na Kantridi […]

Igrači trenera Hrestaka kao da su se prepali prilike za iznenađenje te su u utakmicu na Kantridi ušli jako loše. Nakon samo 1:30 minute igre domaći su vodili 3:0 i kao da su tek tada Žapci počeli igrati i golovima Bukića i Vlahovića smanjuju na 3:2. Nažalost, onda su opet na kratko stali što su Primorjaši iskoristili i sa četiri pogotka u nizu odlaze na velikih 7:2. Mladostaši se ipak nisu predali i malo po malo su smanjivali prednost te je kapetan Milaković na početku posljednje četvrtine pogodio za samo 2 pogotka zaostatka. Već u sljedećem napadu kapetan je izborio isključenje i priliku da s igračem više se utakmica vrati u potpunu neizvjesnost, ali je udarac Zovića završio u bloku. Do kraja utakmice po dva pogotka sa obje strane za konačnih 10:8 i slavlje rječke momčadi.

Na kraju su Mladostaši puno skuplje od očekivanog prodali svoju kožu favoriziranim Primorjašima. Ova polufinalna serija pokazala je da se Mladost diže i da ova mlada momčad ima veliki potencijal i samo treba što duže igrače zadržati u klubu.

Trener Hrestak i njegovi momci sada se okreću Mornaru u borbi za treće mjesto koje donosi nastup u kvalifikacijama za Ligu prvaka sljedeće godine. Dvoboj za 3. mjesto igra se na dvije pobjede, a prva utakmica igra se na Savi za tjedan dana (2.4.).