9:9 protiv splitskog Jadrana

Prvi bod mlađih juniora

event 15.01.2023.

Istog dana kada su seniori nastavili prvenstveno nadmetanje, u borbu za bodove su krenuli i mlađi juniori. U 7. kolu Prvenstva Hrvatske ovog uzrasta, prvi bod mladih Žabaca

U Splitu su naime Jadran i Mladost odigrali neodlučeno 9:9 (3:1, 3:3, 1:2, 2:3). Zanimljivo, bio je to inače dvoboj jedine dvije momčadi koje do ovog kola nisu imale niti jedan bod. Sada se i to izmijenilo. Ostaje možda mrvica žali što ulov bodova nije bio i maksimalan, posebno zato jer je na samom ulasku u zadnju minutu naša momčad imala vodstvo. Minimalno istina (9:8), ali vodstvo. Njega je poništio, odnosno izjednačio četverostruki strijelac jadranaša, Luka Eterović.
Ipak, valja biti realan te utvrditi da je podjela bodova najpošteniji ishod jer domaćin je jednako tako i vodio na samom ulasku u zadnju dionicu s dva gola prednosti (8:6). Nismo zaboravili ni još veću razliku sredinom treće četvrtine (7:4 za Jadran).

Za Mladost su golove postigli – Luka Palavra 3, Fabio Jakuš 2, Matej Šorić 2, Bruno Stančić 1, Petar Erenda 1.
Naši dečki ostaju u Splitu budući da ih već u nedjelju u podne čeka novi ispit, utakmica 8. kola protiv POŠK-a 1937.