Prvi poraz na Savi u LEN Ligi prvaka

event 06.02.2019.

Mladost je poražena od Szolnoka u 8. kolu LEN Lige prvaka rezultatom 11:8 (5:4, 3:1, 2:2, 1:1) i trenutno se nalazi na 5. poziciji skupine B, dva mjesta “ispod crte” koja vode na F8. Dva su osnovna dojma koja su večeras gledatelji odnijeli kućama po završetku utakmice. Prvi je dojam da je zasluženo pobijedio neosporno […]

Mladost je poražena od Szolnoka u 8. kolu LEN Lige prvaka rezultatom 11:8 (5:4, 3:1, 2:2, 1:1) i trenutno se nalazi na 5. poziciji skupine B, dva mjesta “ispod crte” koja vode na F8.
Dva su osnovna dojma koja su večeras gledatelji odnijeli kućama po završetku utakmice. Prvi je dojam da je zasluženo pobijedio neosporno bolji i kvalitetniji suparnik koji je vodio gotovo čitavu utakmicu. I drugi da Žapci skupo plaćaju greške u igri koje su posljedica umora kod najiskusnijih igrača koji nose teret većim dijelom susreta. Ne pomažu u tom slučaju ni 12 Marcelićevih obrana, ni gotovo dvoznamenkasti broj zarađenih prekršaja centra Radua, ni vrlo solidne mini role mlađih Bajića i Biljake, niti silni trud čitave ekipe u obrani. Iskusna ekipa, kao što je Szolnok, samo čeka takve “crne rupe” u napadu Žabaca da bi ostvarila rezultatsku prednost čije stizanje dodatno iscrpljuje igrače trenera Bajića.
Prva četvrtina je obilovala zgodicima, pa i preokretima. Mađari su relativno brzo došli do 2 gola prednosti, da bi Žapci u dvije i pol minute preokrenuli rezultat i zabilježili jedino vodstvo na utakmici kada je Kharkov zabio za 4:3. No do isteka prve dionice Szolnoki vraća vodstvo na svoju stranu.
U drugom dijelu ponovo gosti dolaze do +3, da bi Mladost preko Radua na isteku jednog od svojih igrača više smanjila na 7:5. Na kraju druge četvrtine događa se poznati fenomen u sportu “kad ne zabiješ onda primiš gol”. Petković na isteku četvrtine nije realizirao peterac, da bi Zalanki u kontri zabio osmi gol za Szolnok, te se na zamjenu strana otišlo sa -3 umjesto sa -1.
U trećoj četvrtini Mladost uspijeva doći na gol zaostatka, nakon što su Radu i Miloš uspjeli realizirati dva puta igrača više. Ali iskusni Mađari opet vraćaju prednost na 3 gola razlike.
U zadnjoj četvrtini postignut je po jedan gol sa svake strane, a što nisu vidjeli više golova gledatelji mogu krivce tražiti u golmanima Marceliću i Nagyju.
Strijelci za Mladost bili su: Ćuk, Radu i Miloš po dva gola, te Čagalj i Kharkov po jedan.
Trener Zoran Bajić smireno je odgovarao na pitanja novinara iako mu sigurno nije bilo lako po završetku utakmice.
“Mađari su nam nametnuli svoj ritam na početku. U prvoj četvrtini smo primili nekoliko olakih golova. Primiti 5 golova u jednoj četvrtini, protiv ovakve ekipe, znači da smo imali ozbiljnih problema u obrani. U daljnjem tijeku susreta imali smo puno igrača više. Nepojmljiva mi je ovako loša realizacija igrača više (6/17). Nije mi drago da je u igri bilo i nediscipline kod izbora pojedinih šuteva i na tome ćemo sigurno raditi i nadam se da ćemo ove greške što prije otkloniti. Mađarima čestitam na zasluženoj pobjedi.”
Je li nakon ove utakmice nestala nada za plasman na F8 u Hannoveru?
“Ne bih ja to tako gledao. Tek je praktično počeo drugi dio natjecanja. Imamo još dovoljno domaćih utakmica, pa i gostovanja na kojima možemo tražiti naše šanse u Ligi prvaka. U svakom slučaju naša igra mora biti kvalitetnija i uvjerljivija. S ovom igrom, kakvu smo prezentirali večeras, ni protiv koga nećemo moći ostvariti pobjedu.”
Hoće li Regionalna liga sada biti više u fokusu Mladosti?
“Gledat ćemo i dalje da budemo kvalitetni na oba kolosjeka. Nitko nam ne daje za pravo da se relaksiramo jer je naša obaveza i odgovornost da kvalitetno odrađujemo utakmice u oba natjecanja. Ako nam situacija bude dozvoljavala možda ćemo ciljano odmarati neke igrače.
Ali ne odustajemo niti od jednog natjecanja jer je to naša obaveza prema klubu, prema gradu pa i prema sportu.”

Mladost već u petak nastavlja natjecanje u Regionalnoj ligi. Na rasporedu je gostovanje u Herceg Novom gdje Mladost igra protiv Jadrana u 20:15.