mladostaška subota u zadru

Ranosubotnje pobjede seniora i kadeta u Višnjiku

event 03.02.2024.

U Zadru se ovog vikenda nalaze dvije naše momčadi. Kadeti su na polufinalnom turniru državnog prvenstva, dok su seniori odigrali 3. kolo drugog dijela Prvenstva Hrvatske protiv domaćeg Zadra 1956, pred kamerama Sportske televizije

Gostovanje momčadi trenera Damira Vinceka ili seniorske postave Žabaca ispalo je puno teže, kompliciranije od očekivanog, iako to možda konačan rezultat ne pokazuje; 14:9 (2:1, 2:4, 3:3, 7:1).

Prve dvije četvrtine protekle su u potpuno rezultatski izjednačenom vaterpolu. Izuzmemo li početnih 1:0 za domaćina, Žapci su bili ti koji bi poveli, ali nikad više od gola razlike, da bi ih Zadrani sustigli. U zadnjoj sekundi druge četvrtine čak i prestigli pomalo bizarnim, ali svakako spretnim golom Antića za 5:4. Naime, s više od polovice bazena su domaćini uputili loptu k našem golu, nju je na 2 metra samo malo skrenuo Antić, te je u visokom luku prevarila vratara Jerka Jurlinu i ušla u gol.

U trećoj su četvrtini Zadrani imali u dva navrata 2 pogotka prednosti (6:4 i 7:5), ali su naši dečki preko Bajića i Mijića poravnali, da bi opet u zadnjim sekundama Zelić pogodio za domaćina. U posljednjih 8 minuta ušlo s golom prednosti za Zadrane, (8:7).

U prvoj polovici zadnje četvrtine u punoj je mjeri proradio naš napad. S četiri uzastopna pogotka (Jerko Penava, Maroje Gluhaić s igračem više,  centar Branimir Herceg, Luka Bajić s igračem više, te David Mijić s desne strane), mladostaši su tri i pol minute do kraja poveli 12:8! Briljantna serija za potvrdu pobjede. Možda malo teže od očekivanog, ali zato slađe. Inače, serija pogodaka mladostaša nije i završila jer je za 13:8 pogodio i Eugen Koprčina.

Strijelci za Mladost bili su – Jerko Penava 4, David Mijić 3, Luka Bajić i Branimir Herceg po 2, te Amar Fajković, Maroje Gluhaić i Eugen Koprčina 1 gol.

Trijumf i kadeta
Kadeti našeg kluba ostvarili su u 2. kolu i drugu pobjedu na polufinalnom turniru Prvenstva Hrvatske. U prijepodnevnim satima subote, mladi su mladostaši svladali gradske kolege iz VK Zagreb 10:6 (0:1, 3:2, 3:0, 4:3).

Iz kretanja rezultata razvidno je da smo pobjedu osigurali u drugom dijelu susreta, ponajviše u trećoj četvrtini kada smo se uspjeli rezultatski ‘odlijepiti’ od opasnih zagrebaša.

Strijelci za kadete našeg kluba bili su – Dorian Komar 4, te po 1 gol Vito Lokas, Luka Terzić, Toni Cvitan, Juraj Šorić, Antonio Kumrić i Andrija Korda.

Mladostašima još predstoji večeras utakmica 3. kola u B skupini protiv Solarisa u 20.30 sati. Bit će to ujedno i utakmica za prvo mjesto u skupini buduća da i Šibenčani imaju dvije pobjede iz jednako toliko utakmica.