Lakši trening u 2. kolu

Raspucana Mladost

event 28.09.2024.

Furiozno, rasplivano i raspucano. Tako je djelovala Mladost u 2. kolu kvalifikacijske skupine Eurokupa u Zagrebu protiv španjolskog Sant Andreua

Prva četiri napada – četiri gola. Na semaforu još nije bila istekla niti 4. minuta. Malo kasnije 5:0 i to iz napada koji je imao tri akcije. Prvi pogodak su suparnici postigli tek u 7. minuti susreta.

Nakon prve četvrtine je bilo 7:3, u poluvremenu već 11:5, a završilo je na koncu iznimno uvjerljivo, 21:9. Sve to bez Josipa Vrlića koji je ovu utakmicu odmarao, dok je vratar Ivan Marcelić prosijedio na klupi. Eugen Sunara je bio na visini sa 7 obrana.

Za Mladost su, s iznimkom vratara Sunare i kapetana Vukičevića, svi ostali postigli pogotke. Najraspucaniji je bio Andrija Bašić 5 golova, a slijedili su ga Franko Lazić 3, Luka Bukić i Konstantin Harkov po 3, te po 1 pogodak Domagoj Jajčinović, Mislav Vrlić, Ivan Buljubašić, Matias Biljaka, Jan Bušić i Toni Bušić.

U drugoj utakmici 2. kola, Apollon Smyrna je svladao kotorski Cattaro 19:6. U subotu se prijepodne igra 3. kolo u kojem je Mladost slobodna, da bi u 4. kolu navečer od 18.00 sati Žapci igrali protiv grčkog sastava Apollon Smyrna.