Remi protiv Rusa za neizvjesnu nedjelju

event 30.09.2017.

Vaterpolisti Mladosti remizirali su protiv ruskog Spartaka u 2.kolu kvalifikacijskog turnira Lige prvaka. U nedjelju igraju protiv Jadrana iz Herceg Novog protiv kojeg ne smiju izgubiti žele li nastaviti natjecanje u Ligi prvaka. Žapci su izvrsno otvorili utakmicu protiv čvrstih Rusa te su rano poveli 3:0. Međutim rano vodstvo kao da ih je zavaralo te […]

Vaterpolisti Mladosti remizirali su protiv ruskog Spartaka u 2.kolu kvalifikacijskog turnira Lige prvaka. U nedjelju igraju protiv Jadrana iz Herceg Novog protiv kojeg ne smiju izgubiti žele li nastaviti natjecanje u Ligi prvaka.

Žapci su izvrsno otvorili utakmicu protiv čvrstih Rusa te su rano poveli 3:0. Međutim rano vodstvo kao da ih je zavaralo te nisu uspjeli do kraja prelomiti utakmicu. Prednost su uspješno održavali sve do posljednje četvrtine u koju su ušli sa rezultatom 5:2. Rusi su jučer protiv Jadrana pokazali da se ne predaju do kraja te su i ovog puta najbolje odigrali baš posljednju dionicu. Možda ključni trenutak utakmice dogodio se 6 minuta prije kraja kada Mladostaši pri rezultatu 5:3 ne koriste igrača više, a već u sljedećem napadu Spartak pogotkom dolazi na samo gol zaostatka. Posljednji priliku za pobjedu Žapci su propustili u zadnjoj minuti utakmice kada su propustili još jednog igrača više. Upravo igrač više je segment za kojim igrači Ratka Štritofa moraju žaliti jer su postigli samo 2 gola iz 12 prilika. Na kraju je utakmica završila rezultatom 6:6 te s tim rezultatom svakako mogu biti zadovoljniji Rusi koji su praktički osigurali jedno od prva dva mjesta na kraju turnira.
Vratar Marcelić je bio ponajbolji pojedinac kod Mladostaša dok su najviše golova postigli Zović i Vlahović po 2. Zanimljivo je da je Zović oba svoja pogotka postigao u prvih 3 minute utakmice. Po jedan gol postigli su centri Radu i Paškvalin.
Trener Štritof na kraju utakmice svakako nije bio zadovoljan s predstavom svojim igrača te nam je rekao:
Kad se napravi u utakmici ono što se dogovorimo onda sve lijepo funkcionira. Međutim kada se počinje nešto izmišljati onda to ne valja i stvari krenu po zlu. Kad smo vodili igrači su pomislili da je gotovo, a Rusi su još jučer pokazali da se znaju vratiti u utakmicu.”
Sutra Mladostaše očekuje rasplet skupine i utakmica protiv Jadrana iz Herceg Novog. O završnici turnira Štritof kaže:
Ovo je jako izjednačen turnir sa tri izuzetno kvalitetne ekipe. Sutra igramo važnu utakmicu protiv Jadrana. Oni su brza ekipa i očekuje nas teška i neizvjesna utakmica do samog kraja. Mi moramo popraviti greške od većeras i sutra odigrati pametnije“.
Utakmica protiv Jadrana igra se u nedjelju u 12:30 na bazenu Mladosti uz Savu. Dođite u što većem broju podržati ekipu u ovoj važnoj utakmici. Mladostaši ne smiju izgubiti kako bi sigurno zadržali jedno od prva dva mjesta koja ih vode u nastavak Lige prvaka. U slučaju pobjede mogu se nadati i prvom mjestu na kraju, a poraz ih sigurno ostavlja na trećem mjestu i zatvara im vrata najelitnijeg klupskog vaterpolo natjecanja.