Snažan otpor u derbiju

event 05.02.2022.

Nisu bile bez pokrića (kao ni inače) riječi našeg trenera Zorana Bajića uoči derbija 10. kola, prvog u drugom dijelu prvenstvenog natjecanja protiv jugaša – “…mi nikada nećemo izvjesiti bijelu zastavu…”. Tako su Žapci i odigrali. Nisu iznevjerili prvenstveno sebe, potom ni svog trenera, kao i poklonike, navijače. Do posljednjih su minuta derbija namučili momčad […]

Nisu bile bez pokrića (kao ni inače) riječi našeg trenera Zorana Bajića uoči derbija 10. kola, prvog u drugom dijelu prvenstvenog natjecanja protiv jugaša – “…mi nikada nećemo izvjesiti bijelu zastavu…”. Tako su Žapci i odigrali.

Nisu iznevjerili prvenstveno sebe, potom ni svog trenera, kao i poklonike, navijače. Do posljednjih su minuta derbija namučili momčad Juga AO, nagnali sudionika Lige prvaka na maksimalno pregnuće jer samo je tako dubrovački sastav i mogao do željena cilja, sva tri boda. Naši mladići koji su realno uoči utakmice bili u podređenom položaju poradi činjenice da je suparnik iskusniji, skuplji, kvalitetniji, igrali su ‘egal’ protiv velike momčadi.

Rezultatski i doslovno izjednačen susret jer je sve do pred kraj treće četvrtine, do 23. minute bilo 10:10. Mladost cijele tri četvrtine nije dopuštala odvajanje jugaša – 3:3 nakon prve, 7:7 nakon druge četvrtine. Štoviše, pred kraj druge dionice Mladost je i vodila 7:5 (Biljaka i Vrbnjak). Nakon spomenutih 10:10, u posljednjim trenucima treće dionice i početkom zadnje, Jug AO je s tri uzastopna gola ostvario, pokazat će se presudnu prednost – 13:10. Ona im je i zajamčila uspjeh u konačnici utakmice.

Nakon prve dvije ovosezonske utakmica s jugašima u kojima su nas Dubrovčani uvjerljivo pobijedili (15:7 i 14:7), u zadnje dvije već bilježimo puno veću neizvjesnost. Relativno nedavno na turniru Premier lige je bilo 13:10 i sada u dosta sličnim okolnostima, 15:12 za suparnika.

Poraze ne slavimo i zbog njih nitko ne može u našem klubu biti sretan, ali s dijelovima igre i otporu u ovom trenutku jačem suparniku, možemo biti zadovoljni.

Golove za Mladost su postigli – Lazić 4, Dašić 3, Vrbnjak 2, Biljaka, Rakovac i Herceg po 1.