Šok u Crnici

event 02.12.2017.

Vaterpolisti Mladosti ipak nisu uspjeli izboriti nastup na završnici Kupa Hrvatske. Nakon poraza od Mornara, upisali su poraz od POŠK-a te su izgubili sve izglede za plasman na final 4. U jutarnjem dijelu subotnjeg programa Žapci su igrali protiv domaćeg Solarisa. Ta utakmica bila je tek lakše zagrijavanje za važan dvoboj protiv POŠK-a. Protiv Šibenčana […]

Vaterpolisti Mladosti ipak nisu uspjeli izboriti nastup na završnici Kupa Hrvatske. Nakon poraza od Mornara, upisali su poraz od POŠK-a te su izgubili sve izglede za plasman na final 4.

U jutarnjem dijelu subotnjeg programa Žapci su igrali protiv domaćeg Solarisa. Ta utakmica bila je tek lakše zagrijavanje za važan dvoboj protiv POŠK-a. Protiv Šibenčana Mladostaši su slavili 18:3. Trener Bajić u ovoj utakmici odmarao je Marcelića i Markovića te je podjednako koristio sve ostale igrače kako bi izbjegao umor glavnih igrača. Najviše golova na utakmici postigao je Lazić (4), a čak devetorica Žabaca su se upisala u listu strijelaca.
Ono najvažnije ipak se dešavalo u večernjim satima. Sve je bilo jasno, Mladost mora pobijediti, a ako ostvare pobjedu od 2 i više razlike, sigurno su na final 4. Od početka utakmice vidjelo se da obje ekipe igraju u grču i da je velika važnost ove utakmice. U prve dvije četvrtine momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a po Žapce sve je izgledalo jako dobro minutu i pol prije kraja druge četvrtine kad su poveli 7:5. Nitko nije ni slutio da će to biti zadnji gol u mreži Splićana. Kobna se pokazala treća četvrtina u kojoj su Žapci promašili peterac, a u posljednjoj minuti nisu uspjeli iskoristiti niti dva igrača više. U posljednjih 8 minuta ulazi se sa dva gola više na strani POŠK-a, ali strah se uvukao u redove Mladostaša koji je rezultirao velikim grčem i igri. Probao je trener Bajić promjenom vratara (umjesto Marcelića ušao je Jukić) malo probuditi ekipu, ali ni to nije urodilo plodom. Od onih 7:5, do kraja su Splićani postigli čak 7 golova, a Žapci niti jedan za konačnih 12:7.
Neugodno je ovo iznenađenje za sve ljubitelje Mladosti jer će propustiti završni turnir koji se igra u Zagrebu. Nakon vrlo dobrih igara u Reginalnoj ligi, ovo je hladan tuš za trenera Bajića i njegovu momčad. Sutra je još na rasporedu utakmica protiv Zadra koja nema neku posebnu važnost. Mladostaši će sigurno završiti kao treći u ovoj kvalifikacijskoj skupini, a put zagrebačke završnice će Mornar i POŠK. Žapcima nakon turnira slijedi sada pauza od mjesec dana koju stožer i igrači morati iskoristiti da što prije prebole ovaj neuspjeh i nastave uspješno kročiti prema final 4 turniru Regionalne lige.