Mladost na 9. mjestu u RVL

Svladan je i Šabac

event 08.04.2024.

Mladost je sezonu Premier lige 2023./24. završila na 9. mjestu

Sezona je okončana dvjema pobjedama. Nakon subote i Partizana (14:11), a temeljem kojeg trijumfa je osiguran ostanak u Premier ligi, u nedjelju smo svladali i Šabac za 9. mjesto.

Samo prve dvije četvrtine smo ‘hvatali’ formu, pravi ‘zalet’, te je upravo to razdoblje susreta i bilo rezultatski izjednačeno. Istine radi, s blagom prednosti gostiju. Onda je u trećoj četvrtini naša momčad pojurila poput glisera, dobila, treću dionicu 5:1, ‘sijevale’ su kontre i već pred kraj četvrtine je bilo 8:4 za Mladost.
Početkom posljednje dionice Šabac nam se uspio primaknuti na samo jedan gol (8:7), no s tri uzastopna pogotka (Koprčina 2, te T. Bušić) stvari su brzo postavljene na svoje mjesto.
Mladost je svladala Šabac 11:7 (2:2, 1:2, 5:1, 3:2)

Strijelci za Mladost bili su – Eugen Koprčina 4, Jerko Penava 3, te Jan Bušić, Goran Solje, Domagoj Jajčinović i Toni Bušić po 1 gol.