Tijesan poraz od Grka u zadnjoj minuti

event 09.10.2021.

U prvom nastupu u ovogodišnjoj LEN Ligi prvaka Mladost je poražena od grčkog Apollona s 10:9 (2:1, 3:4, 1:3, 4:1). Publika na plivalištu SRC Mladost imala je priliku upoznati novu, znatno izmijenjenu i mladu momčad Mladosti. U drugom krugu kvalifikacija u Ligi prvaka Žapci su odigrali jednu čvrstu i izjednačenu utakmicu u kojoj su oba […]

U prvom nastupu u ovogodišnjoj LEN Ligi prvaka Mladost je poražena od grčkog Apollona s 10:9 (2:1, 3:4, 1:3, 4:1).

Publika na plivalištu SRC Mladost imala je priliku upoznati novu, znatno izmijenjenu i mladu momčad Mladosti. U drugom krugu kvalifikacija u Ligi prvaka Žapci su odigrali jednu čvrstu i izjednačenu utakmicu u kojoj su oba sastava imala svoja svijetla razdoblja. Nažalost, posljednja četvrtina pripala je Grcima i odnijela pobjedu našim igračima, takoreći ispred nosa.

Nakon nervoznog početka s obje strane, Mladost je povela golom Dašića iz igrača više. No potom do kraja prve dionice slijede dva uzastopna gola Grka. Druga i treća četvrtina najbolje su razdoblje koje su izabranici trenera Bajića odigrali večeras. Raspoloženi Marcelić na vratima (13 obrana) te raznovrstan i ubojit napad osigurali su Mladosti tri puta vodstvo od dva zgoditka razlike (4:2, 7:5 i 8:6).

I kad se činilo da Žapci idu prema pobjedi, uslijedio je prekret u zadnjih 5 minuta. Što zbog mladosti, što zbog neuigranosti, posebice u obrani (u sastavu je 5 novih igrača kojima je ovo druga zajednička utakmica), i vrlo dobri Grci predvođeni kapetanom Gounasom odnose pobjedu.

Kapetan Žabaca vratar Marcelić komentirao je susret riječima:

“Nažalost smo platili danak neiskustvu jer smo prosuli dva razlike u zadnjoj četvrtini. Sve je to dio škole koja se nažalost skupo plaća u ovom trenu. Ali imamo još dvije utakmice u kojima moramo dati sve od sebe, pokušati ih pobijediti i proći dalje.”

Kako vidiš ovu novu Mladost?

” Dečki su super, trude se i rade, plivaju i igraju dobro. Nama još fali iskustva i dešavaju nam se greške koje dijele vrhunsku momčad od dobre. Vjerujem da ćemo to ispravljati u utakmicama koje nam dolaze u sezoni.”, završio je Marca.

Strijelci: Biljaka, Lazić i Dašić po 2, te Pliskevič, Vrbnjak i Fabris po 1 gol.

Mladostaši turnir nastavljaju utakmicom s Montpellierom koja je na rasporedu u subotu u 19:45.

Ulaz je dozvoljen gledateljima s Covid potvrdama.