U-17: Hrvatska ispala od Rusije

event 14.09.2017.

Mlada reprezentacija Hrvatske U-17 ispala je iz borbe za odličja na Europskom prvenstvu nakon poraza od Rusije 12:11 (1:3, 3:3, 5:4, 3:1). Naše reprezentativce sutra čeka utakmica za plasman od 5.-8. mjesta protiv Italije koja je poražena od Crne Gore rezultatom 10:9. U vrlo neizvjesnoj utakmici četvrtfinala U-17 Europskog prvenstva na Malti reprezentativci Hrvatske su […]

U vrlo neizvjesnoj utakmici četvrtfinala U-17 Europskog prvenstva na Malti reprezentativci Hrvatske su nakon početnog vodstva Rusa, preokrenuli rezultat i poveli sa 4:1. Imali su igrači izbornika Vinceka, još nekoliko puta vodstvo od 2-3 gola razlike. No početkom 4. četvrtine Rusi su izjednačili na 10:10, a potom i poveli sa 11:10. Nakon gola Poropata za 11:11, Rusi postižu pobjedonosni gol minutu i pol prije kraja utakmice.
Najbolji strijelac Hrvatske u ovom porazu bio je Branimir Herceg s 3 zgoditka. Osim njega još 6 hrvatskih reprezentativaca je postizalo golove, a među njima i naši igrači Jakov Markić (1) i Luka Bajić (1).
Sutra u 16:30 hrvatska U-17 reprezentacija igra protiv vršnjaka iz Italije za plasman od 5.-8. mjesta.