Prvo kolo kvalifikacija Euro kupa

U Barceloni nije dobro počelo

event 22.09.2023.

Nažalost, kako to i naslov sugerira, kvalifikacijski turnir Eurokupa u Barceloni na kojem nastupa naša momčad, nije baš dobro počeo

Ne dobro za Mladost dakako, ali jest za grčki sastav Apollon Smyrna koji je u 1. kolu vrlo uvjerljivo pobijedio naše mladiće 15:7 (3:4, 3:2, 4:1, 5:0).

Malo se tko mogao nadati ovakvom rezultatu nakon prvog dijela utakmice. Tada smo naime svjedočili ravnopravnom vaterpolu, pa je i rezultat bio takav nakon dvije četvrtine (6:6). U drugom dijelu, naša momčad kao da je nestala s bazena u Barceloni. Uostalom, puno govori podatak da smo u druge dvije četvrtine postigli tek 1 pogodak. S druge strane Grci su bili neumoljivi s još 9 golova.

Strijelci za Mladost bili su – Goran Solje i Maroje Gluhaić po 2 gola, te Jerko Penava, Eugen Koprčina i David Mijić po 1 gol.

Sljedeću utakmicu Mladost igra u subotu, od 18.00 sati protiv domaćina, Barcelone. U ovoj je skupini još i njemački Potsdam, a dalje će proći dvije najbolje momčadi.