Poraz od Primorja u polufinalu PH

U nedjelju borba za broncu

event 28.01.2023.

Naši se juniori nisu uspjeli plasirati u finale Prvenstva Hrvatske koje se od četvrtka igra u Dubrovniku, te će se u nedjelju (29. siječnja) s početkom točno u podne sučeliti slabijem iz susreta između Juga AO i splitskog Jadrana u borbi za treće mjesto i brončanu medalju

Naime, u polufinalu odigranom u subotu navečer, bolji su bili vršnjaci iz riječkog Primorja EB pobijedivši 13:9 (4:2, 3:2, 3:2, 3:3). Nakon obećavajućeg početka i vodstva 2:0 nakon minutu i pol igre, Riječani ne samo da su se vratili, već su i posve ‘okrenuli’ utakmicu u svoju korist. naime, do kraja prve četvrtine igrači Primorja EB su poveli 4:2. Zaostatak je u drugoj četvrtini postajao i sve veći, pa je tako malo prije poluvremena suparnik vodio 7:3. Luka Tkalčec je malo prije kraja druge četvrtine smanjio na tri gola zaostatka, da bi isti igrač početkom treće četvrtine postigao i još jedan pogodak. Gol za smanjenje suparnikovog vodstva (5:7) iznova je razbudio nadu…

Nažalost, ona je relativno brzo utihnula. Sredinom ove četvrtine je Primorje EB ponovo povelo osjetnije (9:5). Uostalom, i uoči zadnjih osam minuta smo bili na minus 4 (6:10). Kada su Riječani u sljedeće dvije-tri minute otišli i do vodstva 12:6, bilo je jasno kako se valja početi pripremati za naš sljedeći veliki dvoboj. Doslovno kao u vesternu – Točno u podne. Utakmica za broncu.

Strijelci za Mladost bili su – Luka Tkalčec 4, te Marin Rogulj, Jan Bušić, Sven Kirinec, Bartul Bučević i Jakša Zaratustra Mihaljević po 1 gol.