U polufinalu protiv Primorja kao predigra Vatrenima

event 24.06.2016.

Mlađi juniori Mladosti lakoćom su izborili polufinale završnice Kupa Hrvatske. Termin polufinala je promijenjen zbog nastupa hrvatske nogometne reprezentacije na Europskom prvenstvu. Drugog dana završnog turnira Kupa Hrvatske Mladostaši su ostvarili nove dvije uvjerljive pobjede te uvjerljivo osvojili prvo mjesto u skupini. Po velikoj vručini (igralo se u 12:45) su slavili protiv Medveščaka sa 16:4 […]

Mlađi juniori Mladosti lakoćom su izborili polufinale završnice Kupa Hrvatske. Termin polufinala je promijenjen zbog nastupa hrvatske nogometne reprezentacije na Europskom prvenstvu.

Drugog dana završnog turnira Kupa Hrvatske Mladostaši su ostvarili nove dvije uvjerljive pobjede te uvjerljivo osvojili prvo mjesto u skupini. Po velikoj vručini (igralo se u 12:45) su slavili protiv Medveščaka sa 16:4 te su uoči zadnjeg kola osigurali “jedinicu” pred polufinale. Igrači trenera Vinceka odigrali su izvrsnu prvu četvrtinu u kojoj su postigli čak 7 golova (bilo je 7:2). U drugoj četvrtini kao da su se Žapci malo odmarali, ali u trećoj ponovo pojačavaju ritam i rješavaju pitanje pobjednika. Smolčić i Bajić postigli su najviše golova na utakmici (4).

Iako im većernja utakmica nije ništa rezultatski značila, mladi Žapci su i protiv POŠK-a furiozno krenuli te su prvu četvrtinu završili vodstvom 6:1. Trener Vincek nije dopustio opuštanje niti u jednom trenutku što najbolje pokazuje rezultat posljednje četvrtine koju su Žapci dobili 6:0. Izvrsnu utakmicu odigrao je Branimir Herceg koji je zabio čak 7 golova te je pokazao da je spreman za najvažnije susrete koje sijede.

U polufinalu Mladostaše čeka Primorje koje su dobili na turniru završnice Prvenstva Hrvatske ove zime. U kvalifikacijama za Kup Hrvatske obje ekipe su dobile po jednu utakmicu, a posljednji susret u Rijeci pripao je Primorjašima (9:6). Na ovom turniru naši mladići su pokazali najviše od svih ekipa i u ovaj polufinalni susret ulaze kao favoriti.

Zbog utakmice Hrvatska-Portugal na Europskom nogometnom prvenstvu promijenjeni su termini svih utakmica subotnjeg programa te će svoju utakmicu Mladost i Primorje igrati u 19:45.

U drugom polufinalu igrat će Medveščak i Jug. Medveščak je napravio veliko iznenađenje plasmanom među 4 najbolje ekipe. U prvom kolu su u posljednjim sekundama izvukli neriješeno protiv POŠK-a, dok su u odlučujućoj utakmici protiv Solarisa u posljednjoj četvrtini preokrenuli rezultat sa 7:9 na 10:9. Jugađši su veliki favoriti i svi nekako očekuju veliko finale u nedjelju između Juga i Mladosti. Poželimo našim mladićima puno sreće da osvojene ono po što su došli – duplu krunu.