Unatoč porazu kadeti u četvrtifinalu

event 02.03.2018.

U posljednjom kolu skupine A kadeti Mladosti izgubili su od Juga rezultatom 12:3. Žapci će kao trećeplasirani igratiu četvrtfinalu protiv drugih iz druge skupine, a to će vjerojatno biti Jadran iz Splita. Prije utakmice Juga i Mladosti, svoj su dvoboj igrali POŠK i Zadar. Taj susret bio je jako važan za rasplet u skupini. Splićani […]

U posljednjom kolu skupine A kadeti Mladosti izgubili su od Juga rezultatom 12:3. Žapci će kao trećeplasirani igratiu četvrtfinalu protiv drugih iz druge skupine, a to će vjerojatno biti Jadran iz Splita.

Prije utakmice Juga i Mladosti, svoj su dvoboj igrali POŠK i Zadar. Taj susret bio je jako važan za rasplet u skupini. Splićani su slavili sa 9:8 što je značilo da, kako god završi utakmica protiv Juga, Mladostaši su sigurno u nastavku natjecanja. Pobjedom protiv Juga bili bi druga, a svaki drugi rezultat ostavlja ih na trećem mjestu. U prve dvije četvrtine Jugaši su poveli 5:0, odnosno 7:1 i već tada je pobjednik bio odlučen. Mladostaši su pokazali najbolju igru u trečoj četvrtini koju su dobili sa 2:1. Golove za Žapce postigli su Schonwald (2) te Jugovac 1 gol.
Sa Korčule nam je svoje dojmove nakon utakmice protiv Juga javio trener Mladostaša Nikica Gulin:
Unatoč visokom porazu od Juga, možemo biti zadovoljni s prikazanom igrom. Nažalost nekoliko propuštenih kontri s naše strane rezultiralo je laganim golovima za protivnika s kojima su ostvarili visoku prednost.”

O nastupima u skupini:
U prve dvije utakmice bili smo dobri i malo nam je falilo da upišemo pobjede. Baš se u tim trenucima vidio naš nedostatak zajedničkih treninga. Kad su se utakmice odlučivale falilo nam je sigurnosti i samopouzdanja za pobjedu.”

U subotu će Žapci u 10:10h igrati četvrtfinalnu utakmicu. Vrlo vjerojatno protivnik će im biti splitski Jadran koji je upisao pobjede protiv ZPK i Primorja te poraz od domaćina KPK. O eventualnom susretu protiv Splićana Gulin nam je rekao:
Protiv Jadrana svakako možemo odigrati dobru utakmicu te im možemo parirati. Ući ćemo u utakmicu jako i borit ćemo se do kraja jer možemo i želimo do pobjede i polufinala.”