Prvo kolo kupa hrvatske

Uvjerljiv start protiv Jadrana

event 20.05.2024.

Juniori našeg kluba uvjerljivo su počeli s nastupima na završnom turniru 8 najboljih sastava u borbi za Hrvatsku kup u Zadru

U 1. kolu A skupine naši su igrači bili dvostruko bolji od splitskog Jadrana kojeg su svladali 14:7 (4:3, 0:0, 5:2, 5:2).

Do poluvremena je još utakmica bila ‘otvorena’, a Jadran je čak i minimalno vodio u prvoj četvrtini (1:0, 2:1 i 3:2). No, početkom treće četvrtine zakreketali su mladi Žapci. U prve dvije i pol minute ove dionice Bučević dvaput i jednom Bušić odveli su Mladost do plus 4 odnosno vodstva 7:3. Nisu se na tomu zaustavili učenici trenera Hrvoje Hrestaka, već su samo nastavili podizati prednost do konačnih 7 golova razlike.

Strijelci za Mladost bili su – Bartul Bučević 5, Jan Bušić 4, Dominik Obuljen 2, Vito Branković 2, te Marko Barišić 1 pogodak.

U utorak Mladost igra preostale dvije utakmice u skupini. Protiv Juga AO od 09.00 sati, te kontra Medveščaka od 16.40 sati.