jadran poražen u zagrebu

Veličanstvena pobjeda mladostaša

event 27.04.2024.

Nije senzacija, već velika pobjeda. Nikada ne može biti senzacija kada Mladost pobijedi u svom bazenu, u svojoj ‘tvrđavi’, u svojem domu uz Savu. Pa tako onda, barem mi, nećemo niti veliku pobjedu ostvarenu u petak kasno navečer nad Jadranom – 15:11 (1:3, 4:3, 3:3, 7:2) nazvati, senzacijom. To je jednostavno – Mladost. Velika, jako teško savladiva, pa i onda kada se mnogima učini drukčije

Mladostaši su ‘odvukli’ polufinalnu seriju utakmica doigravanja Prvenstva Hrvatske u treću utakmicu jer nakon dvije, stanje je 1:1. Sve otvoreno i neizvjesno. Možda je naše splitske suparnike zavarala lakoća slavlja u prvom susretu u Poljudu (15:5). U pravu je bio trener naše momčadi Damir Vincek kada je dan uoči gostovanja jadranaša u Zagrebu rekao:

– „Želja nam je ispraviti loš dojam koji smo ostavili u prvom susretu”.

Najavljeno – učinjeno. Rasplivani, borbeni, s blokovima i pokrivanjima suigrača, pomaganju, uz odličnog vratara Sunaru (10 obrana), Mladost je očitala lekciju iz brzog, modernog vaterpola moćnom Jadranu, branitelju naslova prvaka i sastavu koji je pun hrvatskih reprezentativaca.

Jadran je poveo 4:1 početkom druge četvrtine i to je bila najveća prednost gostiju. Ona se već do sredine te dionice ozbiljno ‘rastopila’ nakon što su Žapci smanjili na gol zaostatka (3:4). Od tada, Jadran je uglavnom imao samo gol prednosti, tek u dva navrata 2 gola razlike u svoju korist – (4:6 i 5:7). Potonji je rezultat bio početkom treće četvrtine, da bi do sredine ovog dijela igre, golovima Hercega s 2 metra i Gluhaića s desnog vanjskog, naša momčad prvi put izjednačila i sasvim otvorena najavila nadolazeće probleme gostiju.

Uoči zadnje dionice je bilo 8:9 za Jadran, a onda je slijedio mladostaški uragan. U prve dvije minute, Mijić iz igre i Rakovac iz peterca preokreću na 10:9, prvo vodstvo Žabaca. Jadran je preko našeg bivšeg igrača, Matiasa Biljake uspio poravnati (10:10) i tu su zaustavljeni Splićani. Slijedila je kanonada po golu Ivana Marcelića, još jednog bivšeg mladostaša u redovima splitskog kluba.

Rakovac, pa Herceg, a onda i Mijić pogađaju za 13:10 četiri i pol minute prije kraja. Nisu se na tomu zaustavili Žapci već su nastavili do konačnih 15:11. Ili u zadnjoj četvrtini čak 7:2 za Mladost!!

Strijelci za Mladost bili su – Jan Bušić 3, Eugen Koprčina 3, David Mijić 3, Branimir Herceg 2, Daro Rakovac 2, Maroje Gluhaić 1 i Jerko Penava 1.

Čestitke igračima i cijelom stožeru. Vidimo se ponovo, 7. svibnja u Splitu!